Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy az egyik...

Miért van az, hogy az egyik kutyát jobban "szeretik" a kullancsok, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Szerintetek mitől lehet az, hogyha a 2 kutyám (mindkettő kistestű) ugyanazokon a helyeken mászkál parkban séta közben, az egyikbe sohasem mászik kullancs, a másiknak a szőréről meg 3-4-et minimum le kell szednem. Mindkettőn van kullancs elleni szer, az egyikre eddig akármit raktam, minden jó volt, a másiknál a 4. szer vált be, de még így is bele mennek, csak amikor szívnak, elpusztulnak. Van olyan, hogy egyes kutyákat jobban "szeretnek" a kullancsok,másokat meg nem annyira? Vagy mi lehet a magyarázata ?
2012. jún. 2. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
ez pont olyan mint van akit jobban szeretnek a szúnyogok. Igen,van ilyen. Nekem a kutyáim különbözőspot-ont használnak, mert az egyiknél a frontline válik be, a másiknál az advantix
2012. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez a helyzet. Az egyiken Advantix van, bár akármit tettem eddig rá, neki minden jó volt. A másikra meg már az állatorvos adott vmi zöld löttyöt+ van rajta egy Duoband nyakörv.
2012. jún. 2. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat is imádja minden vérszívó:( 5 év alatt már 40-50 kullancs biztos volt benne, idén tavasszal is vagy 8-9. Spot-on mellett persze:(

De volt már 3x, hogy bebolhásodott, és szúnyogtól is kapott el fertőzést, pedig az elég ritka.


De ettől függetlenül -hála Istennek!- még nem volt baja kullancstól. Egy barátnőm kutyájában kb. 3 kullancs volt az elmúlt 4 évben, és 2x lett babéziás.

2012. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!