Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fülében barnás...

A kutyám fülében barnás váladékot vettünk észre, és kijött belőle egy kis barna, összeállt galacsin is. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Olyan állaga van, mintha zsír lenne, de mégsem az, mert sötétbarnás, és nem sárga. Középfül gyulladás lehet? Belemehetett valami, mondjuk egy toklász vagy bogár, és attól van?


A földön fekszik, egész nap ilyen punnyadt szegény. Egyébként Havanese-ről van szó. Ma már bezárt az állatorvos, holnap mindenképpen ellátogatunk...



2012. jún. 2. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vid el az ügyeltre, d legalább hívd fel őket. Szerintem fülgyulladás.
2012. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ráér holnap is. Lehet atka, lehet csak por. Az orvos kitisztítja és meg tudja állapítani, hogy mi van a fülében.
2012. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
atka vagy sima fülzsír.Olajjal kéne nekitisztítani 2 hetente
2012. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az csak fülzsír! Én úgy szoktam, hogy fültisztító pálcikával ki tisztítom a nagyját, utána be spriccolok valami szert, (állatorvostól lehet venni) direkt kutyák fülzsír tisztítására van készítve benyomok egy kicsit a fülébe, és a fültőét 5 másodpercig masszírozom. Utána a kutyus kirázza a füléből. Egyébkét rajta van a használati utasításán is ..
2012. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
baba törlőkendővel takaritsd ki:)))
2012. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából sosem volt ilyen színű, ezért ijedtünk meg. Kitisztítottuk a fülét, olajjal is kitörölgettük. Ma gyakran vakargatta a fülét, rázta a fejét... A biztonság kedvéért elvisszük holnap a dokihoz. :(

2012. jún. 2. 21:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha rázza a fejét és vakarja is, akkor az már több egyszerű piszoknál. Jól teszed, hogy orvosnak megmutatod.

Ha rendben lesz a füle, lehet kapni fültisztító folyadékot. Ahogy előttem már írta valaki, azzal nagyon jól karban lehet tartani a fület.

2012. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ma reggelre is tiszta barna cucc volt a füle. És mintha egy kis vért is látnék... lehet hogy seb, kikaparta vagy valami? De hát belülről jön...

Az orvos meg délután 4-kor nyit... rohadt jó.

2012. jún. 3. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Atkás tuti. Majd szépen kap kezelést. Kérlek, írd majd meg, mi az orvos véleménye.
2012. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy atkás, de a doki egy perc alatt megnézi. Az én kutyámnak is vt ilyen gondja és nem vt benne atka. Ki lett takarítva és ezután rendszeresen Ottifre oldattal tisztítom. Kicsit belenyomok a fülébe jól bemasszírozom, h cuppogjon, (ezt a doki meg tudja mutatni hogyan és meddig kell csinálni) hogy a belső füljáratból is fellazuljon és kikerüljön a cucc, ezt kirázza utána a kutya.
2012. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!