Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem érthetik a kutyák...

Tényleg nem érthetik a kutyák a "jelbeszédet"?

Figyelt kérdés

Megsüketült a kutyám öregkorára, már szinte semmit sem hall. Így azt találtam ki hogy ha azt akarom hogy odajöjjön akkor az egyik kezemmel jelzek neki (összeérintem az ujjaimat többször). Erre mindig oda szokott kocogni hozzám.

De anya azt mondja hogy hülyeség, anélkül is odamenne.

Melyikünknek van igaza? Mutogatás nélkül is odajönne?


2012. jún. 3. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a mutató ujjammal vizszintesen mutatok miközben a többi ujjam be van hajlítva érti, hogy az az ül, igaz az én kutyám hal és az "ül" parancsszó elhangzása közben ez a jel lett neki mutatva így össze párosította a kettőt, msot már nem kell kiejtenem a szót, elég ha mutatom. Tehát emgérti.
2012. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megérti.
2012. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megértik!

Ha feltartom a kezem feláll és belecsap.

Utána ha lefele mutatok leül,ha mégegyszer lefekszik!

Tartom a kezem ad bele egy ötöst

Ha kifele a tenyerem pacsit rak bele!

Nyugodtan gyakorold ezt vele nagyon jó és hasznos dolog!

2012. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre a kutyámon, hogy kéz- és testjelre sokkal szebben csinálja a feladatokat, mint csak szóra. És nincs semmi baja a hallásának. :)
2012. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De jó :) Muszáj vele valahogy kommunikálnunk, ezt szerencsére érti.

Régen még pacsit is tudott adni ha kinyújtottuk elé a tenyerünket, de fél éve már ezt sem tudja :(

2012. jún. 3. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak kézjelekkel agilityzek a kutyával, nem szeretek kiabálni.

Egész szakirodalom van arról hogy lehet a süket kutyát kézjelekre tanítani.

2012. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megértik. Sőt. A kutyák sokkal jobban figyelnek a kézjelekre, mozdulatokra, mint például a hangzásra. Gondolom Te is tudod, vagy hallották róla, hogy a kutya csak a hangzást figyeli, ha ül helyett ugyan olyan hangsúllyal mondod, hogy Sit (angol ül), vagy fű vagy akármi, akkor nagy valószínűséggel meg csinálja. Kézmozdulatot viszont sokkal kifejezőbb. Én kutyám is nagyrészt kézmozdulatra dolgozik, csak néha rásegítek parancsszóval is. Vagy akkor ha például nincs szemkontaktus.

Biztos menni fog majd idős kutyának is :)

2012. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!