Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vagy hol tudnám megtanuln...

Hogy vagy hol tudnám megtanulni a jelbeszédet?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés nmagáért beszél
2011. júl. 1. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sinosz-nál tudsz jelentkezni, de nem gatyáznak a költségekkel, ráadásul szervezés is a béka feneke alatt van-legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.


Szerintem jobban jársz, ha keresel egy olyan embert, akinek a hozzátartozója süketnéma, így tud jelelni.

2011. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm aki sok százalékos halláskárosult. Azt mondta nekik vannak olyan kiadványaik, könyveik, amikből meg lehet tanulni a jelbeszédet és ha egészséges ember vevő arra, hogy elsajátítsa "ezt a fajta" nyelvet, akkor jelképes összegért szoktak adni... Amúgy videómegosztókon is vannak elég jó anyagok, ahol legalább szavakat elsajátíthat az ember, kezdetnek az sem rossz.
2011. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, nekem az első tanfolyam 35 ezer Ft volt. Ez az alapfok első része. Itt a vizsgán megmondták, hogy semmit nem tudunk, csak s szavakat pakolgatjuk egymás után, de azért átengedtek mindenkit. Aztán kerestek másik tanárt, a második tanfolyam már valamivel jobb volt, de itt gyakorlatilag 2 tanfolyam tananyagát vettük át, mivel az első semmire sem volt jó. Őszintén szólva azt sem tudom, hogy most megvan-e a teljes alapfokom, vagy még kellene hozzá egy vizsga, de ez már nem is fog kiderülni.

Szerintem ez a pénz egyáltalán nem méltányos ár. Ráadásul a 90%-át DVD-kből és könyvekből tanultam meg.


Mondjuk nekem nem a nyelvvizsga kellett, csak szerettem volna tudni jelelni, de szeptembertől júniusig jártam tanfolyamra, és semmire sem volt jó kb.

2011. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SINOSZ

Hallatlan Alapítvány

anyanyelvi jelelő, aki lehet halló, vagy siket is

2011. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!