Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya szolgál minket, és...

A kutya szolgál minket, és nem mi őt. Nincs baj itt egyes kutyásoknak a gondolkodásával, és a kutyáról kialakított képükkel?

Figyelt kérdés

Vannak kérdések: Mint pl: "mégvedene egy kutya ha betörnek hozzám? A rotweiler megvéd ha rám támadnak az utcán? Ha elviszem kiképezni a kutyám megvéds ha olyan helyzet alakul?..." stb.

És erre sokszor oda írja 1-2 ember, hoghy "Én nem tudom te mire gondolsz, de elég szomorú dolog, hogy te elvárnád hogy megvédjen a kutyád, akár az életével IS!" Én nem várom el, hogy megvédjen, sőt bármit is megtegyen, még Én védeném őt, ha bántanák..."

És hogy "te neked nem vcaló kutya ha elvárnád tőle, hogy a testi épségét kockáztassa csak miattad, hogy téged ne verjenek meg..." Szép kis gazda lehetsz nem mondom..."


Na most nem vágom...

A kutya eredetileg HA JÓL tudom arra lett kitenyésztve, vagy háziasítva vagy akármi, hogy az EMBERT "szolgálja"(tudom csúnya szó) és megkönnyítse az életét, mind a vadászat(zsákmányszerzés) és mind a testi épség védelmében(más vadállatok amik veszélyeztették az embert)...

TZehát a kutya vagy farkas nem azért lett az ember szolgálja őt hanem épp hogy fordítva...

Most nem azt mondom, hogy persze, ha megtámadnak engedjüók rá a kutyát, és fussunk el, és örüljünk, hogy Mi megúsztuk... Csak nem értem, hogy az a jó gazda, aki tényleg, inkább meghal egy akármi veszélyhelyzetben, de a kutya meg legalább megmenekül?


Tehát most akkor ki szolgál, és ki véd meg kit?


Nem fura ez egy kicsit?



2012. jún. 4. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%
a rendőrség "véd" a kutya meg egy elkényeztetett háziállat.
2012. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És akkor mondhatnám a kutyás rendőrt...
2012. jún. 4. 13:22
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
nem. Soha nem akarnám,hogy a kutyámnak kelljen engem megvédeine,mert valószínüleg belehalna, vagy sérüléseket szerezne. Nem azért van. sokszáz éve ezért volt.Ma nem. Családtag, aki szebbé teszi az életemet. Ennyi dolga van.
2012. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Mit tudna kezdeni egy kutya jelenleg, ha engem megtámadnak? Mit tud kezdeni egy késsel vagy egy lőfegyverrel szemben? Nincs rendőrkutyának kiképezve, a mezei kis ÖV foglalkozások egy ilyen támadásra nem készítik fel őt. Ha betörnek, és ő támad, az lesz az első, hogy leütik őt, leszúrják, megmérgezik. Miért várjam el tőle akkor a szolgálatot? Semmi esélye sincs. Hiába 35 kg, még én is erősebb vagyok nála nő létemre. Hát akkor egy férfi? Való igaz, kitenyésztésük elején ezt várták el a kutyától. De mikor a rottweilert elkezdték tenyészteni, a rabszolgákat sem tekintették embernek. Akkor azt is hozzuk vissza? Mert akkoriban az volt a felfogás, hogy a rabszolgák is a gazdáikért vannak.


Mellesleg kevés olyan fajta létezik, melyet valóban személy- és területvédelemre "terveztek".

A kérdések, amikbe én is írtam, hogy ne várják el a kutyától a gazdák a védelmet, spánielre, bullterrierre vonatkoztak, méghozzá kölyök kutyákra.


A kutya a társam, fontos nekem, fontosabb, mint bármely ismerősöm és barátom. Ugyan úgy az apámat, a páromat, a fiamat sem kérném meg, hogy szolgáljon engem, védje az otthonomat vagy az én biztonságomat. Pedig ők "eredményesebbek" lennének. A kutyától hát miért várnám ezt?

2012. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Mára már annyira átalakult ez a kapcsolat... De ennek kölcsönösnek kéne lennie.
2012. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Végre egy hasonló felfogású kutyás!Szerintem is azért van a kutya hogy szolgáljon.Ez nem azt jelenti ,hogy kínozni kell meg nem törődni vele!El kell látni ,szeretni kell,de ha a kutya olyan fajta ami jó valamire pl. őrzővédő ,vadászkutya,terelőkutya ,akkor bizony végezze a dolgát.Más a helyzet a városi kis társasági kutyákkal akiket csak azért tartják,hogy legyen játszópajtása a gazdinak.Nekem rotim van és védett már meg utcán ,ráadásul úgy ,hogy nem is harapott meg senkit mert leállítottam a támadó előtt,mivel ki van képezve hallgatott is a szóra,de a támadók maguk alá tojtak.
2012. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Mégis mit várjak el a patkányfogó kutyámtól? Kergessen macskákat a telepen?

Én örülök, ha látom, hogy a kutyám boldog és kiegyensúlyozott, örülök, ha együtt sétálhatunk, ha más kutyákkal játszik.


Nem várom el tőle, hogy szolgáljon engem. Én maradok annál, amit a Kis herceg mondott: "Felelős vagy azért, amit megszelídítettél"

2012. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mindenki rákényszeríti az akaratát a kutyájára(persze ere több módszer létezik de a végeredmény ugyan az). Elvárunk a kutyáinktól nagyon sok dolgot: én pl. azt hogy a tanpályán igen is dolgozzon, és ne akkor akarjon éppen szaglászni vagy játszani más kutyákkal, ne akkor végezze a dolgát stb(szerencsémre munkamániás).

Vagy hogy egy szóra visszajöjjön a kutya, ez is csak az emberi akarat és nem a kutyáé így belekényszerítjük egy olyan helyzetbe amit a kutya nem szeretne épp csinálni. Ugyan ilyen dolog az ültetés, fektetés és a különböző trükkök mert mindet csak a gazda kényszeríti rá a kutyájára, hiszen a kutya ha akar lefekszik, ha akar leül stb. Így ilyen módon mindenkit "szolgál" a saját kutyája.

De nincs is ezzel gond hiszen a kutya "erre született", és akkor boldogok ha szolgálhatnak valakit csak ez így leírva szörnyűnek hangzik.

2012. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Kik vagyunk Mi emberek,hogy befogjunk egy állatot arra,hogy szolgáljon minket? Én az ilyen felfogást borzalmasan elítélem. Ők is ugyanúgy szabadnak születtek erre a földre mint mi,és ezt most nem csak a kutyákra értem. Mégis mért kéne minket szolgálnia? Számomra a kutya egy EGYENRANGÚ társ.(hisz ugyanúgy élőlény,ami a mienk az övé is...)Aki mindig veled van, hűséges hozzád. Én soha nem erőltetném a kutyámra (és semmilyen más állatra sem) hogy /ahogy te mondod/ "szolgáljon" hisz Ő is egy külön élőlény és van akarata. Lehet lepontozni de ez a véleményem...
2012. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Azért ezt úgy is fel lehet fogni ,hogy én etetem,biztonságos életteret biztosítok neki ,ha beteg segítek neki orvoshoz viszem,szeretgetem.Ezért igenis el lehet várni ,hogy ő meg tegye a dolgát,ha kell!Vagy legyen szabad és független kóbor kutya akinek senki nem parancsol.Nem úgy látom ,hogy ezeknek a kóbor kutyáknak arany életük lenne,leginkább éhen vesznek vagy elüti őket egy kocsi.De ha van egy kis eszük odamennek egy emberhez és vígan szolgálják az említett haszonért amit ez a kapcsolat nyújt.
2012. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!