Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a leghatékonyabb módszerei...

Mik a leghatékonyabb módszerei a pórázra szoktatásnak?

Figyelt kérdés

12 hetes labradorom már a nyakörvet hordja 3 hete gond nélkül. A pórázon azonban megmakacsolja magát. Minden nap gyakorolunk az udvaron.Vagy rágni szeretné vagy csak leül és nem hajlandó mozdulni. vagy ugrál és rángatja magát pedig szorosan fogom a pórázon.

Jutalomfalattal próbálom motiválni. Makacskodik.

Van valami jó módszer ami hatékony lehetne?



2012. jún. 4. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk a virsli/párizsi vált be ,a pórázt csatold rá és hagyd hadd húzza maga után és virslivel/párizsival próbáld motiválni aztán megfogod a kaját és az orra elé teszed és úgy vezeted a póráz a kézbe aztán pedig menj előre és mindig egy picit!! ránts a pórázon amikor leblokkol, jött egy kicsit akkor dobd oda a kaját, idővel össze köti,nekünk a 10 hetes kutyánkat 20 perc alatt rászoktattuk a pórázra,bár volt hogy megtorpant 2x-3x de minden nap gyakoroltunk, 2-3 nap alatt teljesen (megtorpanás nélkül) tudtunk vele sétálni :) remélem segítettem vmit, minden kutyánál más módszer válik be,lehet nálam ez ,de neked mondjuk nem.. esetleg ha nem kajás akkor labdával vagy vmi játékkal is lehet motiválni amit nagyon szeret, akár egy kis csirke husit is adhatsz neki amíg ezt megtanítod,hogy a póráz nagyon jó dolog :)
2012. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szintén labradorom van! annyi az egész, hogy ha nem akar jönni akkor húzod! persze nem dúrván:) meg amúgy ha kellemetlen lesz neki h húzod akkor elkezd sétálni:D ne reagáld túl a problémát sétálj vele körbe körbe ha nem megy akkor húzzad !:Damúgy nagyon könnyen tanulnak nekem elég volt rá szolnom a kutyusra h fúj és ki is köpte a pórázt amikor rágta:D
2012. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók mellé még: simán meg is fogja szeretni a pórázt, ha sétával köti össze! Mert most mit érzékel? Az udvaron simán elvan, majd jön a gazdi és egy mocsok madzagot köt a nyakába, amivel korlátozza az amúgy szabad mozgását - anélkül, hogy ez valami számára kellemessel lenne összekötve. Neki a póráz csak negatív, mert semmi kellemeset nem nyújt. Csak korlátozást. Legközelebb tedd rá a pórázt és menjetek el sétálni. Két dolog történhet: 1.) a sok újdonság elvonja a figyelmét a pórázról. 2.) még mindig makacskodik. Ilyenkor jöhet némi finom kis erőszak: egy-két rántás és ha jön, jutifalat (csak hogy jól érezze magát :-)). Ezt csak rövid ideig, 10 perc kábé. Másnap ugyanez.

Volt egy bullmasztiff kölyköm. Nna, az nem makacskodott. Amikor először volt rajta póráz (kimentünk a kertből számára akkor még ismeretlen területre), először észre sem vette. Majd, amikor feltűnt neki, nekiállt rángatózni, megfojtani magát, közben úgy visított, mintha akasztanám és nyúznám egyszerre - én meg döbbentem álltam a történések előtt, mert életemben ilyet nem láttam. A lányom sírva könyörgött, hogy ne kínozzam a kutyát, a szomszédasszonyom kiszaladt, hogy miért ölöm... Pedig én nem csináltam semmit! Amikor már nagyon bántotta a fülemet a sivalgás, akkor szépen nyugodtan visszasétáltunk a kertbe. Kész voltam. Dehát egy 60 kiló körüli kutyát vagy kölyökkorban szoktatok pórázhoz, vagy soha a büdös életben. Épp ezért - félve ugyan, de - másnap is rácsatoltam a pórázt és kimentünk. És nem történt semmi! Soha többet nem szólt egy büdös szót sem, de ha meglátta a nyakörvet, már ült előttem és tartotta azt a nagy busa fejét, a póráztól meg egyenesen örömrohamot kapott. Hát persze, mert mentünk sétálni. :-)

Szóval, olyan kutya még nem született meg, aki ne szokna hozzá. :-)

2012. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még nem mertük kivinni az utcára mert még hiányzik egy oltása amit majd pénteken fog megkapni. Eső lévén ma nem tudtunk gyakorolni de holnap kiviszem a hátsókertbe ahol még soha nem járt és új terep számára. Kiváncsian várom hogy fog viselkedni.

köszönöm a hasznos válaszokat!!!

2012. jún. 5. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos. Jelentem ma próbálkoztunk és gyakoroltunk a kertben ahol még nem járt... Máris más volt a helyzet. :) rá sem lehetett ismerni.. Szinte akadály nélkül sétálgatott és jött.

:)))

2012. jún. 6. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!