Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a leghatékonyabb kullancs...

Mi a leghatékonyabb kullancs elleni védelem a kutyáimnak?

Figyelt kérdés

Másfél éve télen és nyáron egyaránt ADVANTIXot használunk.Igazából eddig sosem volt baj,most viszont találtam kullancsot kutyámba.Hétfőn raktuk rá,és most hogy jó idő van elvittük futni.Tegnap már találtunk benne kullancsot.Nagyon ideges vagyok mert rengeteg betgséget el lehet kapni tőlük..

Ti mit raktok kutyáitokra,van valami ami bevált?


2012. márc. 31. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha minden nap megkérdezi valaki, akkor is minden nap csak azt tudjuk mondani, hogy ki kell kisérletezni, hogy kinek mi válik be! Nekünk a Scalibor.
2012. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Például egy golden retriever aljszőrzete, főleg, ha még nem vedlett le, olyan sűrű, hogy ember legyen a talpán aki úgy rácsöpögteti a spot-ont, hogy azt valóban a bőre igya be és ne az aljszőrzete. Egyébként kutyától és földrajzi helytől is függ. A szegedi kullancsok pl. utálják a Scalibort és csak elvétve akad egy-egy, amelyik ennek ellenére belemegy és meg is szívja magát. Most hallottam egy Forestro nevű nyakörvről ami 8 hónapig hat és a hatóanyaga nem veszélyes a halakra sem, de azt nem tudom, hogy a kullancsra mennyire hatékony.
2012. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
most vettem Exspotot.NEm tudom beválik e,meglátjuk:)
2012. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1.-nek köszönöm hogy ennyire kedves..

2.nekünk pont goldenünk van lehet ez a baj

2012. márc. 31. 10:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi Advantixot használunk, eddig nem volt gond.

A nyakörvekről tudnod kell, (írják is egyébként a saját honlapjukon, pl. Kiltix, Scalibor), hogy nem tartják távol a kullancsokat, hanem amikor már benne van a kutyában, akkor öli meg őket.

Ultrahangos nyakörvet említették a Fressnapfban, hogy az távol is tartja őket, tapasztalatom nincs ennek kapcsán, mi maradunk az Advantixnál.

2012. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valamelyiket majd kipróbáljuk hátha..
2012. márc. 31. 10:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam pont a goldent...


Alexandra:

http://www.youtube.com/watch?v=NawiJi_piDY


Én már döglött hangyát is találtam a kutyám bundájában.

2012. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ez a videó,de rosszul vagyok a kullancsoktól,kiráz a hideg!

Minek találták ki a kullancsokat egyáltalán?:)

2012. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A scalibor repellens hatású, tehát távol is tartja a kullancsot, ami ennek ellenére belemegy (ritka), azt meg is öli.

"Repellens hatás alatt bizonyos hatóanyagok kullancsokra és rovarokra kifejtett távoltartó hatását értjük, ami megakadályozza a paraziták megtapadását, szúrását vagy vérszívását a kezelt kutyákon A Scalibor Protectorband felhelyezését követően a hatóanyag egyenletesen eloszlik a kutya bőrén. A parazitáknál már egy rövid ideig tartó kontaktust követően koordinációs zavar, majd bénulás lép fel, majd gyorsan elpusztulnak (knock-down-effektus/taglóhatás). Ezáltal megakadályozható a megtapadás és annak következményeként a kórokozók átvitele (kontaktus repellens), valamint a kórokozók továbbvitele kezeletlen kutyákra és az emberre."

Amúgy mi most ezt használjuk, árban megfizethetőbb, mint a spot on (6havi védelem 1,5 havi spot on áráért), és ezt fizikálisan látom, nincs olyan, hogy elfelejtem. Negatívum benne, hogy van akit a puszta látványa zavar és vannak olyan kutyák akik képesek letépni a másikról (velünk még sose esett meg, de sokan mondják, hogy ezért nem is próbálkozik nyakörvvel).

2012. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mivel az enyém hosszúszőrű, mint a kérdező kutyája, ezért nem is látszik, hogy rajta van. Pár nap alatt bemegy a szőre alá és nem látszik. Gyakran játszanak és tépik egymást más kutyákkal, de eddig nem tépték le. Én jóformán még 1 havi spot-on adagot sem tudnék az árából venni a 70 kilós kutyámra.
2012. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!