Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a leghatékonyabb módszer a...

Mi a leghatékonyabb módszer a tanításra, ha fiatal kiskutyáról van szó 12 hetes? Klikker vagy más módszer? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Yorki kiskutyám most még nagyon eleven és kajla gondolom ez nem csak nálunk van így,hogy elég nehéz elkezdeni a tanítását,de szeretném,hogy okos legyen,időm is van foglalkozni vele csak szeretnék tippeket kérni,hogy kezdjek neki alap dolgok betanításához!
2010. máj. 5. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen klikker - ha értesz hozzá.
2010. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még csak hallottam róla,de nem értek hozzá azt se tudom pontosan,hogy működik,de gondolom meg lehet tanulni,mint mindent csak akkor előbb nekem kell...Erről van könyv vagy valami?Vagy elég,ha neten utána olvasok?
2010. máj. 5. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsika az offért, de ugyanabban a helyzetben vagyunk, és szeretném megtudni mit tehetnék ez ügyben én is.
2010. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legjobb tanítási módszer a pozitív megerősítés!

A klikker is ezen az elven működik. Az a lényege, ha a kutya elvégzi a kívánt feliratot megnyomod a klikkert, ami jellegzetes hangot ad és utána megdícséred, jutalomfalatot adsz a kutyának! Elsőre a klikker hangja nem jelent semmit a kutyának! A pozitív megerősítés révén tanulja meg, hogy az jó dolog ha meghallja a hangját. A klikkert azért alkalmazzák, mert gyorsan a kutya tudtára lehet adni vele, hogy jó amit csinál és ugye minnél hamarabb jön a pozitív inger annál jobban tudja kötni az adott feladathoz. Tehát a klikk nem csodaszer jutalomfalattal ugyanúgy lehet tanítani a kutyát.


Ha nem akartok egy egész könyvet elolvasni ezen a linken van egy cikksorozat, ami NAGYON nagyon sok hasznos információt tartalmaz a kutya neveléséről és amit szerintem mindenképpen át kéne futnotok!!!

[link]


(alul lehet léptetni a cikkeket előre hátra)

2010. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

ja ez lemeradt : ezen a linken elmagyarázák hogyan tanítsuk meg a kutyát pórázon sétálni,behívni, ültetni,fektetni, helyben maradni:


[link]

2010. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen egyszerű kézjelek és parancsok, jutalom. én 1,5 évig klikkereztem és túlpörgött a kutyám, most álltunk vissza a hagyományos, nyugodt módszerekre. Régen is meg tudták tanítani a kutyákat a parancsokra, akkor nem tudom minek ma ez a sok módszer.

Csak szelíden, türelmesen, szeretettel és követhezetesen. más nem kell.

2010. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:

klikker.hu-n megtalálsz mindent a módszerről, utána dönts.


Z.

2010. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen klikker. Megfelelően alkalmazva a leghatékonyabb módszer ami létezik a tanításra. Amelyik kutya túlpörgött, ott valószínűleg túl sok motivációt használtak, ami ugyanúgy gátolja a tanulást, mint a túl kevés. A Klikk c. könyvből kiválóan megtanulhatók az alapok:

[link]


Aki meg azt írta, hogy "régen is lehetett kutyát tanítani...stb" : jól néznénk ki, ha soha semmit nem fejlesztene az ember, mondván, hogy régen is jó volt, most is legyen jó. Ezen az elven művelhetnénk földet ásóbottal a mai napig. Egyébként a klikkert évtizedek óta használják Amerikában pl. delfinek képzésére.

2010. szept. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!