Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megesz a kutyám egy darazsa...

Ha megesz a kutyám egy darazsat akkor lesz tőle baja?

Figyelt kérdés

A kutyám 7 hónapos és előszeretettel elkapja és megeszi a repülő rovarokat...

Ha megenne egybe egy darazsat akkor lenne baja tőle?


2012. jún. 5. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Semmi baja nem lesz.Az én 1 éves tacskóm is nagyon szereti üldözni elkapni és megenni az ilyen "zsákmányokat".Én is féltem a darázstól,hogy esetleg belűről megcsípi vagy valami de semmi ilyesmi nem szokott történni.Szerintem egy darázstól nem kell félteni a kutyákat.:))
2012. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :)
2012. jún. 5. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
A darázs tényleg megdöglik :D Amúgy nem kockázatmentes a történet, de elég valószínűtlen, hogy bármi baja lesz tőle.
2012. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
13:35-nek igaza lehet az Én kutyim ebbe halt bele :( de ez csak később derült ki,elvittük egy állat orvoshoz és Ő mondta hogy belülről össze csipkedte a torták és megfulladt :( szóval vigyáz vele!!!
2012. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is megszokta enni a darazsat. Mennek a szőlőre a méhek és amikor leesik egy a kutyám oda ugrik rá tapos még egyszer rátapos és utána megeszi!!! :)
2012. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Első! addig nem aggódsz csak és nem fogod fel a méhcsípés veszélyét, míg úgy nyelven vagy torkon csípi a kutyádat egy méh/darázs, hogy a szemed előtt fog megfulladni, ha nem intubálod perceken belül.
2012. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Emberek között is van, aki allergiás a méh/darázscsípésre, a kutyák között is van ilyen. Úgyhogy egyáltalán nem veszélytelen. A nyevét/torkát is megcsípheti úgy, hogy bedagad és alig kap levegőt.

Tiltsd le neki, ez nem játék!

2012. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Marczi ***** válasza:
100%

Nem kell allergiásnak lennie a darázs vagy méhcsípésre. Ha a torkát belülről megcsípi nagy eséllyel bedagad, és ahogy előttem írták - ha nem intubálod megfullad.

egyébként a rovar elfogyasztása rád sem veszélyes.

2012. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám múltkor bekapott egy méhet/darazsat, nem tudom, és feldagadt a pofája, viszketett neki. 2-4 nap volt, mire lement a daganat, és szerencse, hogy az arcát csípte meg belülről és nem a torkát, mert akkor meg is fulladhatott volna a kutya mire hazaérek a munkából... :(

Kb. 1,5 órát volt egyedül hagyva, és már 11 hónapos volt és tessék...


Szerintem egyrészt a kutya érzékenységétől függ, hogy mekkora baja lesz, illetve attól, hogy a darázsnak sikerül-e megcsípnie valahol és ha igen, akkor hol. Ezek mind döntő tényezők.

2012. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hovarju ***** válasza:

A kutya érzékenységétől függ, hogy mennyire árt neki. De akár meg is fulladhat, ha olyan helyen csípi meg. Jobb megelőzni a bajt, és igy inkább tiltsd le a vadászatról.

Legyen otthon Calcimus ampullád, ha végül mégis megcsípi valami. Ez teljes iz és szagmentes és cak meg kell itatni a kutyával.

2012. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!