Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy még mindig húz...

Normális hogy még mindig húz sétánál?

Figyelt kérdés
Fél éves a kutyám és még mindig húz. Általában rövid, határozott rántással vagy megfordulással "büntetem". Úgy érzem, én vagyok a falkavezér: előre enged az ajtóban, utánunk kap enni, ha farkasszemet néznénk ő néz férre. Inkább úgy érzem, hogy a kíváncsiság és az új szagok miatt "siet" a sétáknál. De hogy tudnék ezen változtatni? És amikor más kutyával találkozunk annyira menne oda ismerkedni hogy 2 lábra állva húzza a pórázt, ez elég ijesztő lehet. Majdnem olyan magas mint egy felnőtt ember. Rászólok, de olyankor nem is hall, csak a kutya érdekli.

2012. jún. 6. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rántod meg, ha húzza a pórázt?


A póráz legyen laza, ahogy ül melletted a kutya (ha kint nagyon nem megy, gyakorolj először otthon, vagy ahol kevésbé sok az inger).


Ahogy sétálna melletted (ahogy szeretnéd, hogy sétáljon), a lábadnál húzz egy képzeletbeli falat magatok elé, amin a kutya nem léphet át.


Indulj el. Amint a feje/válla (amit belőttél a vonalhoz) átlépi akár egy hajszállal is a képzeletbeli falat, azonnal hátra arc (jobbra fordulj, hogy ne akadjatok össze). Nem kell kézzel rántani a kutyán, nem az a lényege. Érdemes ezt kiküszöbölendően a két kezedben magad előtt fogni a pórázt, a testedhez szorítva a kezeidet, így tuti nem rántasz feleslegesen.

Ahogy mész a másik irányba, amint átlépi megint a vonalat, azonnal fordulj le róla. És újra és újra és újra. Ha jól csinálod, akkor MAXIMUM 5 perc után láb mellett fog sétálni a kutya és két ujjal elég fogd a pórázát.


Ha ez megy, jöhetnek apránként, fokozatosan az ingerek.


Hozzátenném hogy a kutyának az a feladata, hogy rád kell figyeljen, tehát nem szimatolhat közben, stb. (ha így tesz, szintén fordulj le róla).


NAGYON FONTOS: ez egy ösztönkezelési feladat és nem tanítás, tehát a kutyához SEMMIT nem szólhatsz, és a végén NEM DICSÉRHETED MEG, SZÓVAL SEM! Ez egy nagyon fontos dolog, hogy végig csendben legyél (ne szidd, ne beszélj, ne dicsért), különben az egész nem ér semmit.

2012. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt ki fogom próbálni. Az a baj, hogy a póráz mindig feszes, csak amikor már nagyon fáj (nekem) akkor rántom meg. Meg ezt a fordulást se csinálom túl sokszor, félek hogy hülyének néznek. :( Valami olyan helyet fogok keresni ahol nincs ember. Egy mező féle hely is jó? Vagy városban kell mindenképp? Jutalomfalat se kell, ha jól csinálja?
2012. jún. 6. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hely függő. Mindegy hol csinálod, mindenhol működik, de magadnak könnyítesz, ha előbb olyan helyen csinálod, ahol kevesebb az inger. Pl egy parkban sokkal több a szag, mint egy elhagyatott betonúton, ergó sokkal nehezebb dolgod lesz.

NEM KELL JUTI SEM!!! Ez nem tanítás, jutit pedig csak ahhoz használunk!

Ez ösztönkezelés! A kutyának meg kell értenie, hogy követnie KELL téged, nincs apelláta.


Eddig nagyon rosszul csináltad, konkrétan a kutya sétáltatott téged.

Ha pontosan betartod, amit leírtam, pár perc alatt kezelhető lesz a kutya és néhány hét múlva már tudtok majd önfeledten sétálni bárhol, de legyél kitartó és következetesen!


Ha nem vagy kitartó és következetes (ezt örökké csinálni kell!), akkor nem fog működni.


Az emberek meg ne érdekeljenek, engem is hülyének néznek, de nem izgat. Nekem az a fontos, hogy legyen egy kézben tartható, jól nevelt kutyám, és ha ez kell hozzá, akkor ez kell hozzá.

2012. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsot. Pedig annyit olvastam falkavezérségről meg mindenről, de ha saját kutyáról van szó, mégsem olyan egyszerű ez a dolog. Van is a közelben egy eléggé elhagyott betonút (óránként max. 2-3 autó jár arra), oda fogunk menni délután és addig haza nem jövünk amíg nem megy. :)
2012. jún. 6. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:

De fontos, hogy odáig akkor vagy kocsival menjetek, vagy odafele is legyen pórázfegyelem! ;) Ez mindig, mindenhol érvényes.


Nos egyébként ezért érdemes (ha nem értesz hozzá) a szakirodalom mellett kutyasuliba járni, mert az apró trükköket, amiket fent leírtam, ott mondják el.


Ez, amit leírtam, önmagában csak gyors megoldás, de sokkal mélyebb dolgokat kéne kezelni nálatok, viszont ennél többet nem szeretnék veled megosztani, mert ezekért az információkért más fizet, ráadásul nem lehet leírni egy kb. 2x2 hónapos tananyagot itt egy fórumon...

2012. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nincs nálunk kutyasuli. :(
2012. jún. 6. 10:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom! :(
2012. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!