Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet Szegeden vagy...

Hol lehet Szegeden vagy környékén staffordshire bullterriert venni? És kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Leginkább fehéret vagy barnát szeretnék.

2012. jún. 6. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd végig, hogy mely kennelek vannak a közelben. De egy százezres nagyságrendű kiadásnál ami tizenévre szól, nem a közelség az elsődleges szempont.

2012. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Tappancsban, Orpheusban is nézz szét, ha nem feltétlenül fontos, hogy fajtatiszta legyen a kölyök.
2012. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Angol Staffordshire bullterriert vagy Amerikai staffordshire terriert szeretnél. Mert ha bull-t akkor az első link nem jó neked. De ha ilyen kutyát akarsz, ne ragaszkodj ahhoz h Szeged környékéről legyen. Országosan kellene érdeklődni. Dombóváron pl van egy tenyészet. 150.000től kezdődnek ott a kutyák.
2012. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Staffordshire bullterriert szeretnék, nem amstaffot. Nem szeretném kiállításra vagy versenyre vinni, családi kutya lenne. Fajtisztát szeretnék, de nem fontos hogy milyen vérvonalból származik, sem a törzskönyv, ha tudom hogy fajtiszta, szép kutyus. Nem hinném hogy csak 100ezres nagyságrendben lenne eladó staffy.

Az érdekelne, hogy esetleg van-e valaki itt a délalföldön, aki foglalkozik staffykkal elérhető áron (láttam régebbi hirdetéseket, 15-30 ezerért már árultak). Esetleg várható-e a nyár vége felé valakinél alom?

A válaszokat előre is köszönöm.

2012. jún. 6. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
No comment...
2012. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
15-30 ezerét inkább ne vegyél, ha rám hallgatsz. Én is belefutottam egy ilyenbe még anno, és a 30ezer sokszorosát fizettem orvosi kezelésekre örökletes betegségekkel szemben. Ami nem ért semmit, és elvesztettem a kutyán 5 éves korában. Sztem annyit megérne a dolog, ha ilyen kutyát akarsz h rászánod a pénzt. Ha belegondolsz mibe kerül felnevelni egy kiskutyát 2 hónapos koráig akkor rájössz, hogy nem 30ezer hanem több ha egészséges kutyát nevelsz. Sztem gondold meg vagy tegyél félre pénzt. De ne vegyél szaporítótól kutyát ha nem akarsz sokkal többet ráfizetni. Eleve h ott mutatnak neked 2 kutyát jobb esetben h ezek a szülők. Aztán vagy igen vagy nem. Nem tudod milyen lesz a kutya, mekkora, és egyáltalán hasonlítani fog-e a kinézett fajtára.Gondold meg!
2012. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Át fogom gondolni. :)
2012. jún. 6. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Fajtiszta=kutya, macska, aranyha, stb. Fajtatiszta=angol staffordshire bullterrier, drótszőrű magyar vizsla, border collie, stb. Ez az alap műveltség és egy minimális biológia tudás, kedves. A törzskönyv pedig azt igazolja, hogy a kutya fajtatiszta-e. Anélkül a kutya keveréknek minősül, akármit gondolsz vagy mondanak a szaporítók.


Azért a pénzért, amit rászánsz, kapsz egy túltenyésztett, beteges, gyenge idegrendszerű kölyköt, hisz a szülők nem szűrtek, márpedig ennél a fajtánál számos genetikai betegség van és az ilyen fajta szaporítóknál gyakori a beltenyésztés és a rossz körülményekből fakadó betegség is. A standardnak nem fog megfelelni, de nagy valószínűséggel még csak fajtajellegűnek sem lehet majd mondani, ahogy a temperamentumát, vérmérsékletét tekintve sem valószínű, hogy csak megközelíteni a valódi bullterriereket. Egy szaporítótól származó kölyöknél havonta akár az árának a sokszorosát hagyhatod az orvosnál. A 100e Ft nem a tk-et tartalmazza (az csak úgy 5 000), hanem azt, hogy a kutya egészséges, jó idegrendszerű, tanulékony és szép.

Kocsit, TV-t sem az ócskapiacon vásárolsz gondolom, hogy minél többet spórolj rajta, akár annak tudtában, hogy csak fél évig fog működni, ugye? Egy kutyának pedig sokkal fontosabbnak kellene lennie, mint egy használati cikknek. Márpedig ha szaporítótól veszel beteges kutyát, sajnos még a kezelésekkel is igen nagy esély van, hogy pár évnél tovább nem fog élni. De gondolom, ha már a megvételekor spórolni akarsz a kutyán, akkor az orvosi számlán, sőt az etetésén is inkább takarékoskodni fogsz. Hisz ha egy kölyök el is pusztul mondjuk fél évesen, akkor is 15 ezerért lehet venni egy másikat, nem? Te igen eredményesen kimeríted a felelőtlen állattartás fogalmát.

2012. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is szegedi vagyok. Hát, remélem, nem fogok összefutni veletek az utcán, így is annyi ideggyenge, szaporított vizsla, nj, bc és egyéb keverék vagy fajta jellegű keverék jött már neki az én kutyámnak.
2012. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Biztos felelőtlen állattartó vagyok/lennék, hogyha mielőtt kiválasztok és megveszek egy kutyát, gondosan utána olvasok, és tanácsot kérek egy oldalon. Pont azért informálódok, mert nem szeretnék gyenge idegrendszerű állatot. Nem vagyok szakértő, ezért kérdezek. Pl. az 5. válaszoló normális választ adott (köszönet is érte), de ugye mindig lesznek ilyen kioktató emberek..
2012. jún. 6. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!