Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmonaná nekem hogy...

Valaki elmonaná nekem hogy egy szuka ivartalanítása hogyan zajlik? Elejétől a lábadozás utolsó napjáig? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tőle tartani, nem nagy műtét, maga az operáció az előkészületet, altatási időt leszámítva kb fél óra (ha nincs komplikáció). Beadnak neki altató szurit, megvárják míg elalszik (15-20 perc), majd beinfuziózzák. Leborotválják a kutyád/macskát hasát, felnyitják, megkeresik és kiveszik a petefészkeit (azt hiszem csak a petefészkek kerülnek eltávolításra, a méh nem) belülről elvarrják, hogy ne vérezzen, majd a hasfalat is szépen elvarrják több varratsorral belülről kifelé haladva. Ezután beadnak neki egy ébresztő szurit, vagy megvárják míg magától felkel, de az is lehet, hogy még kábultan viszed haza. Kaphat a nyakára egy gallért, hogy ne piszkálja a friss sebét, vagy ha kistermetű kutya lehet rá pólót adni, v csak simán megtanítani, h ne piszkálja ha elég engedelmes. Majd mondani fogja a doki, h mikor kell menni varratszedésre. Maga a műtéti procedúra lehet, hogy hosszúra nyúlik, de ebből az operáció nem olyan sok és általában nem szokott gond lenni. Legalábbis a mi állatorvosi rendelőnkben nem volt jellemző, elég sok ivartalanítást láttam.
2012. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én tettem fel valamelyik nap ezt a kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3032051-szuka..

2012. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eltávolítják a méhet és a petefészkeket is. Az ébredés után hányhat az altatótól, de vannak akiket egyáltalán nem visel meg és pár óra múlva kicsit gyengébb de semmi különös. De van aki csak másnap lesz jobban és enni sem bír, ez azoknál van akik hánynak és levertek műtét után. Lényeg hogy nyugalmat biztosíts a kutyának, érdemes lázat is mérni, hogy minden rendben van-e. A műtét után kb 5 óra múlva lehet egy kis vízzel megkínálni, de lehet az ki is jön belőle. Ebben a nagy melegben mindenképpen a lakásban kellene tartani betakargatni sem árt, mivel az altatástól lelassul az áramlás a testében és jól esik nekik a meleg takaró. Délután lesz a műtétetek, másnap reggelivel megkínálhatod de lehet nem eszik annyit amennyit szokott, de estére ez rendeződik. Folyamatosan tél vissza az ereje, kedve, de az első napokban még nem lesz olyan eleven, de pár nap és olyan mint régen vt. A sebét nem szabad hogy piszkálja ezt gallérral elkerülitek. Nem egy nagy etvasz az ivartalanítás ne aggódj miatta.
2012. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 ivartalan szukám van és nem változtak jellemileg és sehogyan sem. csak jót teszel vele ha megcsináltatod.
2012. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hovarju ***** válasza:

Szerintem kutyája válogatja, hogy mennyi idő alatt gyógyul és hogyan viseli mindezt.

Nekem 1 éves volt a szuka kutyám, amikor ivartalanítva lett.

A műtét előtt 3 nappal elvittem vérvételre. A levett vért kielemezték, és megvizsgálták az összetételét, hogy rendben van-e, esetleg van-e gyulladás a szervezetébe.

Másnap felhívtak és azt mondták renden van minden.

A műtét előtti nap, már nem kaphatott enni és éjszakától inni sem. Reggel 9-re vittem. Azt mondták, hogy maga a műtét kb.1óra, de csak akkor adják vissza a kutyát, ha teljesen felébredt. Mert szeretik látni hogyan ébred. (kivették a petefészkeit és a méhét is)

15,00-óra körül telefonáltak, hogy mehetek érte.

17,00-felé értem oda Mikor meglátott a doki, kinyitott egy ajtót és a kutyám a SAJÁT lábán szaladt elém. Tölcsér volt a nyakán, és még benne volt a kanül a mancsába, de ettől eltekintve olyan volt, mintha nem történt volna vele semmi.

Be akart ugrani az autó hátsó ülésére. Itthon kicsit zavarta a gallér, de hamar hozzászokott.

Este már kaphatott egy kevés vizet. (Azt mondta a doki, hogy csak akkor ihat, ha saját maga megy el az edényig. És azt mondta, ne aggódjak akkor sem, ha csak reggel iszik, nem fog kiszáradni, mert kapott infuziót.)

Másnap már teljesen jól volt. A varratszedésig (10 nap) a legnagyobb problémája az volt, hogy pórázon kell sétálnia és nem labdázhat.

Varratszedés után pedig kb. 1 héttel már frizbiztem vele.


Szerencsére azóta sincs baja.

2012. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hovarju ***** válasza:

Ja !

3 nap múlva kellett ellenőrzésre menni. Ekkor megnézték hogyan gyógyul a sebe és kapott egy injekciót, amibe gyulladás csökkentő és fájdalom csillapító volt.

(más gyógyszerre nem volt szükség)


Mivel ő lakásban tartott kutya és rendszeresen sétálunk, a varratszedésig kézben vittem le a lépcsőn. És mivel pórázon kellett sétálnia a gallért levettem róla erre az időre.

2012. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!:) Én most nyáron akarom valamikor megcsináltatni.de mivel kint a kertben van a háza nem tudom h amikor lábadozik kinnt tartsam-e vagy netán a garázsba pihengetne.
2012. jún. 8. 22:35
 8/10 Hovarju ***** válasza:

szerintem varratszedésig mindenképp valami nyugodt helyet keress neki. Igazándiból Én legalább a műtét után, amig nem lesz teljesen magánál, a közelembe tartanám, akár a lakásban is.

Aztán a lábadozásától függően engedném újra szabadon.

Kérdezz rá nyugodtan az állatorvosnál, hogy ő mit ajánl.

2012. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hamvaska válasza:
Nekünk volt egy amerikai staffordshire terrier szukánk. Elvittük ivartalanításra, az orvos azt mondta, hogy nem vészes a műtét, viszont 10 esetből 1 kutya sajnos elpusztulhat, de ezek ritka esetek. A miénk másnap reggel már nem élt :(
2012. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami a kutyáddal történt!! Őszinte részvétem! :( áttudom érezni milyen lehet.:( Nem fogom magam meggondolni,mert tudom hogy így a kutyám még nagyobb egészségben fog élni.Na meg mivel még nem volt meg az első tüzelése,mindenképpen elötte szeretném elvégeztetni.Még csak 6 hónapos.Így a hátra lévő életében már nem lesz "gond".:)És köszönöm mindenkinek a válaszokat.Sokat segítettek! :))
2012. jún. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!