Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árthat-e a kutyáknak az édesség?

Árthat-e a kutyáknak az édesség?

Figyelt kérdés
Az unokatesómtól azt hallottam, hogy a kutyáknak mérgező az édes kaja, és ezért nem szabad adni nekik. Se fagyi, se semmi. Azt mondta olyan ez, mint nálunk, ha túl sok sót eszünk. Nem hiszem, hogy lenne alapja, de azért kiváncsi vagyok a válaszotokra.
2009. júl. 2. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
DE,ez igaz,föleg a csokitól!A cukortól pl "csak" általában annyi baja lesz h roszz a foga,De a csoki mérgező!!
2009. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
a csokit nem tudja megemészteni!!!!
2009. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Az én kutyám kapott édességet...fagyi....csoki meg ilyen és soha semmi baja nem volt! Jó mondjuk nem 1 táblacsoki meg ilyenek. Nagyon pici db-ot kapot mindenből. Fagyiból is keveset,de legalább boldog volt tőle :) A fogaival se volt semmi baj!
2009. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
41%
Nekem 2 kutyám van, és a legjobban a csokit szeretik, megbolondulnak érte :) A foguk se romlott és semmi bajuk sincs tőle...
2009. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

a kutyák nem érzékelik az édes izt, igy teljesen felesleges nekik adni.

A csoki teobromint tartalmaz, ami nagy mennyiségben mérgező.

Ismerősöm németjuhásza is a csoki miatt halt meg.

2009. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
A csokoládéban, azaz kakaóban van egy anyag, amely mérgező hatással van a kutyára. Nam azt jelenti, hogy eszik egy darabot és vége, de nagy mennyiségben gondot okoz. Viszont egyéb édességek sem hasznosak számára, mivel a felesleges szénhidrát hízlalja, a sok nasit fogyasztó kutyák túlsúlyosak.Az pedig pl. árt a szívnek. Arról nem beszélve, hogy a cukros, édes dolgok rontják a fogaikat, és ők nem igazán gyakorolják a napi fogmosást:)Összességében édességet adni a kutyának feleslegesnek , sőt ártalmasnak tartok.
2009. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ezentúl odafigyelek erre.
2009. júl. 2. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Freshnapf-ben lehet kapni kutyacsokit....:) Én is hallottam már, hogy a rendes csoki ártalmas nekik, úh kipróbáltam, és imádja. Próbáld meg ezt.
2009. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Még jóh h le lettem pontozva azért,mert megmertem írni,h a mi kutyánknak nem lett semmi baja a csokitól :D Vagy egyébb édességtől...
2009. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!