Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdjem el a kutyámat...

Hogy kezdjem el a kutyámat formába hozni?

Figyelt kérdés

6 éves szuka németjuhászról van szó. Kicsi korában rengetegszer jött velünk kirándulni, biciklitúrára, de az utóbbi 2-3 évben nem igazán volt hosszabb távon(időhiány). Szabadon él kint a lovaimnál, annyit szaladgál amennyi kell neki.


DE!


Sokszor még ez sem elég neki, ugyanis itt nálunk, a háznál nőtt fel, nem a lovaknál, és hazaszökik, ha nagyon "tele a kis pics*ja". Ezért tegnap elvittem magammal futni(először bicikli mellett futott 1,5 km-t, majd kint szabadon velem 1km-t, és hazafelé még 1,5 km-t. Mire hazaértünk, csak levágta magát a fűre, kész vége, ő nem megy tovább sehova. Na ekkor kicsit döbbentem álltam a dolog előtt, hiszen 6 éves, egészséges, szabadon mozgó kutyus, és nem sok állőképessége van. Méghozzá nem is volt annyira meleg, ez már este 9-kor volt.


Mit tegyek, hogyan csináljam, hogy ne legyen a szervezete számára túl megterhelő ez a kis mozgás? Sétáltatni is voltam már miután hazaszökött, de az nem volt neki elég, ugyanúgy hazaszökött.


Megkötés ellen vagyok, szóval ezzel kérlek kíméljetek! (Szökni meg a szomszéd kerítésén keresztül tud, aki már sokadik felszólítás után sem csinált semmit a kerítéssel, így kénytelenek leszünk mi megcsinálni. Még a végén feljelentenek minket a kutyánk miatt - faluban élek, mindenki ismer mindenkit, kinek milyen kutyája van...)


Köszönöm!


2012. jún. 8. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem értem mit akarsz.

hogy ne szökjön? Akkor foglalkozz vele eleget ott ahol van. Egy nJ-naknem elég ha a lovakkal van, feladatok, séta kell neki.

vagy azt akarod, hogy jobban bírja a futást? Akkor menj veleminden nap,minden napegy kicsit többet. de 4 km bőven elég egy 6 éves NJ-nak.

Zöldkagylót kap? Nehogy a futással kijöjjön a diszpláziája, és kopjon a csipője

2012. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért szökik haza, mert a családjával akar lenni, nem azért, mert nincs lefárasztva.
2012. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudod, az nj-nek, mint sok más fajtának nem a lovak a társai, hanem a gazdája. Még szép, hogy arra törekszik, hogy ott legyen, ahol a gazda van.
2012. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindezt én meg is értem, csak nálunk nem lakhat, mert szüleim kitalálták, hogy nem. Ezért muszáj ott maradnia, ott is minden nap legalább 3 alkalommal találkozik velünk, és minden alkalommal el kell neki dobálni a labdáját(legalább 30 percig), mert a lábunk alá rakja.


Azt szeretném, ha nem lenne a szervezete számára megterhelő ez a kis mozgás 6 évesen. Viszont nem rossz ez így neki, hogy pikk-pakk elviszem futni magammal, miközben évek óta nem futkározott egyhuzamban ennyit? És hogy csináljam, hogy ne legyen a szervezetének megterhelő? Erre lettem volna kíváncsi, csak igen, kicsit kuszára sikerült a bevezető. Elnézést kérek érte!

2012. jún. 8. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:

minden nap vidd el és mindig kicsit többet fusson..idővel megedződik, amúgy a nagytestű kutyáknál 7 év az már idősnek számít és ő pedig 6 ,lehet hogy nem kéne annyira megterhelni, persze vidd el ,de azért figyelj rá!!

amúgy szerintem se azért szökik mert nincs lemozgatva, hanem azért mert a gazdáival akar lenni, a kutya társas lény ,de a lovak nem pótolják a gazdit!!!

ha nem akarod megkötni akkor csinálj neki egy nagy kennelt,de szerintem jobb lenne ha veletek lenne!!!

2012. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is sokkal jobban örülnék neki, ha itt lehetne velünk. De van egy kis társa, egy kis tacskókeverék, még azt sem lehet mondani, hogy nincs társasága. De sajnos ő nem elég neki, nagyon szeret minket, de szüleim már nem tűrik itt meg. :( Sajnos erről sem ő, sem én nem tehetünk.
2012. jún. 8. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért szökik el,mert hiányzik neki a családja.

Tegyetek hosszabb sétákat,fussatok egy kisebb távot,és ha kicsit mindig növeljük a bizonyos távot,akkor lehet,hogy 'jobb kondiban lesz".

2012. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eleinte ne fusson gyorsan a kerékpár mellett. Amikor már jól bírja a távot, lehet kicsit gyorsítani a tempón. Nem a távolság fárasztja ki, hanem a sebesség. Ezt kell kondícionálnod.
2012. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam ma ezt a sebesség-kontrollálást, csak az elején annyira lelkes, hogy mire kiérünk futni saját magát lefárasztja, hiába fogom vissza. Annyira izgatott, menne, hogy egyszerűen húz, hiába fékezek, ő tolja előre magát. De majdcsak rájön, hogy ez így nem jó se neki, se nekem. Köszönöm a tanácsokat! :)
2012. jún. 8. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy a bringától kifáradt kutyád, amikor kipiheni magát, nem fog újra hazamenni hozzátok. Az nj munkakutya, ami azt jelenti, neki az ember a társ elsősorban.
2012. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!