Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat ugat. Mit tegyek?

Sokat ugat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van két 7 hónapos kan kutyám(egyik már ivartalanított). Az ivartalanítottal van gondom. Éjszaka nagyon sokat ugat. Kipróbáltam sok mindent. Mit tegyek?

(Egyébként az utcán járkáló vendégeket ugatja.)

Köszönöm a válaszokat előre is!


2009. júl. 2. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
lőd le. komolyan: probáld meg sétáltatni,futtatni. hátha kifárad és nem lesz kedve este ugatni.
2009. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt lefeküdnél jól fáraszd le,labdázzatok,szaladgáljatok,meglátod nem lesz gond..:)az én labim is ilyen volt,de amióta 3 órát hancúrozik más kutyákkal nagyon csendes éjszakái vannak..:)
2009. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt bejövök tőlük(9körül), azéelőtt két órát sétál, plusz futtatom bicaj mellett, meg a másik kutyánkkal is játszik. Én már tényleg úgy érzem,hogy hiperaktív...nem fárad le.
2009. júl. 2. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lefárasztani kell a kutyát, hanem megtanítani neki, hogy az éjjeli eszetlen ugatás nem helyes. a 7 hónapos kutyáknak olyan az agyuk mint a szivacs, mindent befogad, könnyen tanítható. egy egyszerű, de hatásos trükköt mondok neked. minden olyan alkalommal, amikor a kutyád rossz időben ugat, fogsz két fazékfedőt, és összecsapod, jó hangosan. ez a hang kizökkenti tevékenységéből. kb a 15. alkalomra rá fog jönni, hogy mit akarsz. nagyon, nagyon fotos, hogy ha abbahagyja, dicsérd meg, mondd neki, hogy jó kutya, esetleg adj neki jutalomfalatott, simogasd meg. ne hidd, hogy hülyeség, ez tényleg hatásos. összekötheted az "elég" parancsszóval is.
2009. júl. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én ha rászólok,akkor abbahygja,de ha a család többi tagja,akkor nem. És én sajnos nem mindig vagyok itthon. Én vagyok a gazdája. Rám hallgat.
2009. júl. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!