Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem sajnáljátok azokat a...

Ti nem sajnáljátok azokat a kutyákat akiket az utcára tesznek?

Figyelt kérdés
Ez szomorú

2012. jún. 9. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
De igen. Szomorú.
2012. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát hogy ne sajnálnánk? Az az ember, aki ilyet képes megtenni, az minden rosszra képes. Pláne, ha olyan kutyával teszi, akit hónapokon, éveken át tartott. Tudom, mondják, az állat nem ember, de szerintem az ilyen lélektelen ember a családtagjaival is képes embertelen dolgokra. Hisz ha beteg a kutya, elaltatják, ha szép, akkor keresnek neki új gazdát. De ez pénz ráfordítást is kíván, az elhagyás meg ingyen van. Csak látná a tébolyodott tekintettel a földet szimatoló kutyát, amikor szeretne valami kapaszkodót találni a gazdihoz. Hány ilyet látok.
2012. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,sajnálom.
2012. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De... a szívem majd megszakad tőlük. Legszívesebben az összeset befogadnám, legalább annyi szeretet kapjanak, amit így biztosítani tudnék az összesnek. :(

Egy időben közösségi oldalakon terjedtek sztorik, hogy az út mellett kihajították a kutya labdáját az autóból, ő meg nagy boldogan utána. Elhajtottak. A kutya szemszögéből írták le, hogy miket érez/érezhet ilyenkor, hogy hozza vissza a lasztit, de már nincs ott a gazdi és csak vár és vár hogy visszamennek érte. Hát eszembe jutott az én kutyusom, hogy ő mit csinálna, mennyire kétségbe lenne esve. Konkrétan elsírtam magamat rajta.

Egy kutyának már azt is nehéz feldolgoznia, ha csak pár napig nem látja a gazdit, hát még egy ilyet! Borzasztó! Én a gazdáikat is sorra utcára tenném!! Nem érdekelnek a jogok, meg ez csak egy kutya blabla... aki képes állattal ilyet tenni, az megérdemli ugyanezt a sorsot! Dobja ki őt is a család!!

2012. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagy sajnálom a kidobott, bántalmazott stb... kutyákat. Ezért ha az úton találok csont sovány kutyát akkor azt általában hazahozom (nem csak én az egész család ilyen) és mikor meg erősödik egy végleges szerető gazdit keresünk neki. Vagy olyan kutyákat is el szoktunk hozni egyepiről, menhelyekről akiket altatnának vagy pl. három lábuk van és ebből kifolyólag nem kellenek senkinek. Vagy egyszerűen csak csúnyácskák ezért nem találnak új gazdit. De mindet szoktunk "rehabilitálni" amelyik nem bízik az emberben, nem tudja, hogy hogyan viselkedjen más állatokkal, kutyákkal stb... Ezeket mind megtanítjuk nekik és ha az alapokat már tudják akkor mehetnek a végleges új gazdihoz. De mielőtt valaki elviszi tőlünk a kutyát meg szoktunk róla bizonyosodni, hogy valóban jó gazdik lesznek e, és miután elvitték a kutyát is tartjuk velük kapcsolatot. 1 hónapja vitték el legutóbbi kis védencünket akit tőlünk 3 házzal arrébb egy fához kötve hagytak 2m-es lánon csont soványan, minden nélkül. Szegény már a fejét sem tudta fel emelni. 1 évet töltött nálunk míg előző hónapban örökbe fogadták végleges gazdái. Többen is jeletkeztek érte szám szerint 6-an de a 7. jeletkező családnak adtuk oda. Nem szeretnénk ha a tőlünk kikerült kutyák megint az úton vagy valahol rosszab helyen kössenek ki. Így alaposan megválogatjuk, hogy kinek is adunk kutyát!
2012. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja és a közelünkben lévő menhelyet is támogatom ahogy tudom.


82%-os válaszoló voltam

2012. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én azt sajnálom hogy nem nyertem meg az ötöslottót.
2012. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Dehogynem sajnálom őket!

Tavaly egy talált amstaff keverék kant hoztam haza, nagyon barátságos volt, az ivaros kan kutyámmal játszottak!!! Sétán simán elengedtem, nem akart elhagyni :) Másnap bevittük az Illatosra, mert sem chip, se biléta nem volt a nyakörvön...pedig de megtartottam volna :(((

Idén egy kis keverék táborozott le a szemközti buszmegállóban...facebook-nak köszönhetően meglett a gazdija, el is vitte.

Aztán most szintén egy kis keverék volt az utcán, chip nincs...befogadta egy kutyás szomszéd :)

Most ismét láttam egy nj keverék kant a Duna part végén, nyakörvekkel, biléta nélkül...szerencsétlen remegett, biztos valami baja van...:(


Naponta látok több kóbor kutyát, de nem tudok velük mit csinálni: haza nem hozhatom, Illatos tele, menhelyek szintén...ez a puszta szomorú valóság

2012. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nagyon forgalmas főút mellett lakok, így nagyon gyakran szembesülök a kocsiból kidobott kutyákkal. Az én édes drága kutyusom, aki most itt szuszog a lábam mellett is kocsiból lett kidobva, akkor épp nem volt semmilyen állatunk, így befogadtuk, már 12 éve nálunk van, imádom :) Igazán hálás vagyok annak, aki kidobta, mert így kapott egy sokkal sokkal jobb gazdát, én meg megkaptam a világ legokosabb legédesebb kutyusát.

Legszívesebben az összeset befogadnám, de nem tehetem. De mondjuk most tesóm is kutyát akar, rávettem, hogy menhelyről hozzanak mindenképp, már ki is néztek két kis kutyust :)

Amúgy nagyon sajnálom szegényeket, azt se tudják mi van, aztán még az emberek is csúnyán bánnak velük. Nem tudom miért olyan nehéz egy kutyát elvinni az állatorvoshoz elaltatni vagy beadni egy menhelyre legalább :@

2012. jún. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!