Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kérdés kutyámmal...

Néhány kérdés kutyámmal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Van egy másfél és egy 8 éves kutyusom. Az öreg gyönyörűen tud sétálni, jön láb mellett, összeszokott páros vagyunk már. A kicsit viszont képtelenek vagyunk normális sétára bírni, pedig nem buta. Szépen jön az öreg mellett egészen addig, amíg meg nem ugat minket egy kutya. Ilyenkor elkezd ugrálni, cigány kerekeket hány, rángat, nem bírunk vele, nem lehet megnyugtatni. Van hogy szabályosan vérben forognak a szemei mire hazaérünk, annyira rángat. Érezni rajta, hogy iszonyatosan stresszel, szorong más kutyáktól, pedig pl kutyasuliban is játszik a fiatalabbakkal simán.

Mitől lehet ez? Egyedül el sem lehet vinni, mert akkor akkor sem sétál rendesen, ha nem ugatnak kutyák körülöttünk. Amúgy is nagyon birka lelkű, gyenge idegzetű szegénykém. Hogyan segíthetnénk neki?


Nagyon fontos lenne, mert egyedül nem bírok így el kettőjükkel, viszont úgy alakult, hogy most jódarabig nem tud velem jönni senki, így meg megvagyok lőve... a külön séta sem jó, együtt meg nem megy.



2012. jún. 9. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

...pedig előbb külön kéne az újonccal rendezni a séta kérdését...és ha együtt is sétáltatod őket(mivel, hogy azt írod a másik jön láb mellett gyönyörűen) akkor is már az első jelere(pl. nem figyel rád, mást fixíroz...) már korrigálni kellene, nem kell megvárni amíg örjöng

azzal tudsz leginkább segíteni neki ha felismered saját hibáidat pl. egyszer azt írod jól eljátszik más kutyákkal, utána stressze a többi kutya miatt, majd pedig birka lelkű és ideggyenge....hmmm ezek mind mind ellenmondások-valami nálad nincs rendben, nem látod át a helyzetet és a szerepedet az egészben. Mi lenne ha elolvasnál pár szakkönyvet, vagy konzultálnál a kutyasulis kiképzőkkel őszintén, vagy esetleg házhozhívnál valakit akinek van rutinja az otthoni tréningben?

2012. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pedig mindenképpen kell külön sétáltatni az öregtől nagyon sokat, hogy Benned bízzon, Rád támaszkodjon nehéz helyzetekben, ne az öreg ebre!

A nyakörvet húzd fel közvetlen az álla alá, így sokkal könnyebb irányítani. Amikor megkattan, akkor apró határozott rántásokkal korrigáld hang nélkül, és határozottan sétálj tovább! Ha látja, hogy Te nem pánikolsz, nem idegeskedsz, idővel ő is meg fog nyugodni az ilyen szitukban.

2012. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Használj fojtónyakörvet! Úgy működik, hogy felteszed a kutyára, és ha ugrál/meghúzod a pórázt, akkpr egy kicsit megszorul, jelezve a kutyának, hogy "hoppá, ezt ne csináld!"

A kutyának nem fáj, nem is fojtja meg a nevével ellentétben, csak egy kicsit megszorítja, hogy jelezzen

2012. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ugrálás ellen esetleg vegyél kötőféket [link]
2012. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
(uccsó vok, nem lókötőfék, hanem kutyakötőfék, lehet hülyén hangzik de létezik)
2012. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az halti,nem kötőfék....
2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy nem vagyok tökéletes gazdi, de azért nem gondolom, hogy sz*rul látnám a helyzetet. Kutyaiskolában, barátokkal összejárva igen is jól eljátszik a kutyákkal, a nagyobb, vadabbaktól fél, nem is szívesen engedném össze rotikkal, ő sem megy a közelükbe, de nincs hiszti, amíg ők nem kötekednek...

Ha sétálni megyünk semmi gond, amíg a kerítések mögül ugatni nem kezdenek ránk kutyák. Ettől esik totális pánikba és kergül meg. Megelőzni azért nem tudom, mert falun lakunk, minden háznál lakik kutya, nem tudhatom, hogy aznap éppen melyiknek van kedve megugatni, így nagyon elébe nem tudok menni a dolognak. (Ha kóbor kutyát látunk, annak igen, mivel többnyire én veszem észre előbb, ennek elébe tudunk menni és jól is reagál rá, stresszt látom rajta, de nem őrül meg, elsétálunk mellette szépen, kivétel ha ugatni kezd).

A gyenge idegzetűt pedig arra értettem, hogy nagyon ijedős, mindentől húzza össze magát, fél... mintha jól megverték volna párszor (pedig ez egészen biztosan nem történt meg)


Én nem igen látom ebben az ellentmondást, de ha még is, javítsatok ki. Egyszerűen ezt látom, így viselkedik, ez van.


Fojtót nem szívesen próbálnám ki rajta, mert amennyire megkergül ilyenkor, simán képes lenne szerintem megfojtani magát. A sima nyakörvvel is úgy megyünk, hogy a szemei vérben forognak, az ínye vér piros lesz mire hazaérünk, annyira rángat ilyenkor, hogy így sem érdekli, hogy nem kap kb levegőt.

Első körben kipróbáljuk a nyakörv előrehúzását, aztán szépen sorban a többi tanácsot is, ha ez sem válna be. Holnap megpróbálok elmenni velük külön, de a legnagyobb gond, hogy törékenynek mondható nő vagyok és bár csak közepes termetűek, nem bírok el úgy velük, ahogy kéne. Én szoktam vinni az "öreget", vele már nincs probléma. A párom tudja rendesen tartani, ha kel fegyelmezni, de már azt sem tudom, hogy hogyan kéne fegyelmezni, megnyugtatni ilyenkor, hogy ne téves jeleket küldjünk felé. Az öregebb is ilyen volt kölyökként, de kinőtte. Másfél évesen már imádott sétálni, nem voltak ilyen gondok. Azt hittük a pici is hozzászokik az ingerekhez majd és kinövi, de itt egyre inkább azt látom valami megoldásra váró probléma van.

Igen, hibáztam azzal, hogy ezt eddig nem ismertem fel. Viszont készen állok arra, hogy változtassunk!

2012. jún. 9. 23:17
 8/15 anonim válasza:
Próbáltál már a kutyasuliban tanácsot kérni? Ott biztosan tudnak mondani néhány jó tanácsot! =)
2012. jún. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kutyasuli nem éppen jó ilyen szempontból, mert örzővédőkkel tanulnak együtt az agilityzők és a házikedventcek is. Sajnos a környéken csak ilyen sulik vannak. Úgy vettem észre hogy a kiképző inkább őrző védő képzésben jó, mint az ilyen problémák megoldásában. Ő szöges fojtót javasolt, no de könyörgöm egy border collie-ra? Nem elég hogy fojtó, még szöges is? Mint említettem ezt nem tartom jó ötletnek bizonyos okokból.


Most kicsit fura volt így menni ugyan, de legalább elbírtam velük. Van ilyen derékra csatolható pórázam, az "öreget" rácsatoltam, jött szépen mellettem, így tudtam külön a picivel foglalkozni, nem volt bolondulás, hogy egyszerre a kettő kétfelé és figyelmezni sem tudok annyira, meg erőm sincs tartani. Nagyon elfáradtam így is, de így kicsit olyan volt mintha csak egy kutyával sétálnék.

2012. jún. 10. 09:55
 10/15 anonim válasza:
Hmm... és mi a probléma az egyedüli sétáltatáskor?
2012. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!