Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kiskutya ivartalanítása,...

Kan kiskutya ivartalanítása, mikor?

Figyelt kérdés
Boxer kanunk lesz jövő hónapban, szukák mellé, ezért is és egyébként is, szeretnénk ivartalaníttatni? De mikor, dokitól is rá fogok természetesen kérdezni, de ki mit javasol, mint állattartó? Nem akarom túl korán sem, de talán míg picur jobban viseli a műtétet...
2012. jún. 9. 22:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Most még a tényen magán is elgondolkoztam... Hmmm, kell-e egyáltalán? Mert a szukák sincsenek ivartalanítva, de a fedezést sztem kizárhatjuk, mert egy 35 kg-os kan nem fog befedezni sem egy 55, sem pedig egy 5 kg-os szukát. Vagy tévedek? Amúgy meg velünk élnek, figyelnénk is a problémák elkerülésére.

Az ivartalanítás meg mégis csak egy műtét, ami megváltoztatja a kutya szervezetének hormonális működését, ezt nem tartom szerencsésnek, semmi esetre sem egyébként, betegség ide, betegség oda... Aztán lehet maradi vagyok. :S

2012. jún. 10. 21:24
 22/30 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed, neked kell tudni. Ha nem ivartalaníttatod, figyelnetek kell, mert bizony mindkét szukát be tudja fedezni a kan. Tudod hány olyan van, hogy szuka tacsit befedez egy rotti kan? Rengeteg...
2012. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

# 20/22 Időpont tegnap 19:34

Kedves Alexandra. A tenyésztés nem ott ér véget, hogy elvesszük a pénzt a kiskutyáért. mert az a tenyésztő odafigyel annak a kutyának az életére, a további sorsára. Igy egy komoly tenyészetből származó, komoly kutya sem fog feleslegesen almot produkálni. Ivartalanitási kötelezettséggel, és csak akkor ad ki törzskönyvet.. Tudod hányan vannak akiknek nem kell a törzskönyv? Ha elletni akar, vagy fedeztetni, ahhoz nem kell ám papir. Elviszi a kutyát, és megigér fűt fát. na azt a kutyát a jó tenyésztő ilyenkor visszaveszi.

2012. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Így van, ellenőrzni és visszaveszi. Szerinted mit tud tenni az, akinél még ivartalanítási kötelezettség sincs? Semmit. Orrba-szájba jöhetnek a kiskutyák az általa eladott kölykökből, ő pedig látogathatja őket és nézegetheti hogyan teszik tönkre az általa imádott fajtát. Nem is értem az ilyen tenyésztőket.
2012. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
sosem irtam elő ivartalanitási kötelezettséget. És idáig 1 kutya került vissza azért, mert tenyészszemle nélkül akarták fedeztetni. Több nem, és nem is fedeztek, és kölykeik sincsenek. Ellenőrizni kell. És komolyan odafigyelni. Ennyi. Ezért nem kell orrba-szájba almokat lehozni, ha van rá kereslet, ha nincs.
2012. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ez oké. Tegyük fel 2 évente lehozol egy almot. Számoljunk mondjuk 6 kiskutyával, ha az országban 300 km-re viszik el, elmész hozzájuk látogatni rendszeresen ivarérés után, hogy fedeztették-e a szukákat? Kanokat hogyan ellenőrzöd, hogy nem fedeztek?
2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Hű... Jogos-jogos minden érv. De ne távolodjunk el ennyire az eredeti kérdéstől, mert felesleges. Én csak azt tudom, ha ivartalanítva lesz a kis boxos, ha nem nem fog fedezni, mert nem azért tartjuk a kutyákat, hogy szaporítsuk őket. És ez már önmagában elég is ahhoz, h ne legyenek még csak "balesetek" sem. 4 éves elmúlt a kicsi szuka, érdekes módon még csak közelébe sem került annak, hogy vemhes lehessen...

Gazdin múlik minden!!!

És igen, a jobb, magukra valamit adó tenyésztők, mint pl. a mi moszkvai őrkutyánk tenyésztője, igen is, hogy messzebbről is szemmel tarja, figyelemmel kíséri a kutyusa sorsát, azt persze nem firtatom, hogy vannak kivételesen felelőtlen, érzések nélküli emberek, akiket sehogy nem lehetne megfékezni, nem holmi "látogatással, érdeklődéssel".

Köszi a véleményeket! :)

2012. jún. 11. 21:31
 28/30 anonim ***** válasza:
Bocs, ha offoltam, engem pusztán érdekelt a másik fél szemszöge, álláspontja, ezt boncolgatjuk, de ha zavar, akkor priviben folytatjuk :)
2012. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Miért zavarna? :) Nem zavar...

Aztán meg egyébként sem én szabom meg a "játékszabályokat" ! :D

Örülök, hogy érdekes a kérdésem. :)

2012. jún. 12. 15:08
 30/30 anonim ***** válasza:
Akik komoly összegeket gyűjtenek, és hosszu hónapokat várnak arra, hogy az áhitott tenyészetből legyen kiskutyájuk, azok hidd el, hogy tartjék a kapcsolatot, és nem az az elsődleges szempont, hogy kölyköket gyártsanak. A mai világban kiadni 100-150 ezer forintot egy kutyáért, nem kis dolog, és akkor még nem számoltam az igazi költségeket, amiből a kutya vételára a legkevesebb. De visszakanyarodva a kérdéshez. kankutya. nekem is van, és imádom. A szépségét, az erejét, a dominanciáját, hogy minden egyes nap egy uj feladattal kihivás nekem, és neki. ne legyen aranyos, és ne legyen bujos. Legyen egy igazi kan!!! ugyanolyan kölyökkora volt, mint más kiskutyának, játszott, ismerkedett. ma már 3 éves. Én vagyok az istene a gazdája, velem játszik, velem dolgozik, velem lélegzik. Én soha nem akartam, hogy felnőttként más kanokkal játsszon, mert olyan ö.v. kutya nekem nem kell. De nem verekszik, letiltható bármikor. és bármiről. Ha 3-4 hónaposan kiheréltettem volna, ez ma nem igy lenne. De kihangsulyozom. Ez az én véleményem. Természetesen mindenkinek a maga döntése, hogy mit, és hogyan tesz. de egy kan, ettől KAN, a szó szoros értelmében. ha kiskorban ivartalanitják, akkor ennyi erővel szuka is lehetne, nem lesz különbség.
2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!