Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita (japán) előnyei, hátrányai?

Akita (japán) előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és tetszenek az Akiták. Mik a kutya előnyei, hátrányai??

Azt olvastam kennel honlapján, hogy rendőrkutyának is jó. Igaz ez?? A hosszabb kirándulásokat bírja??

Mennyibe kerül??

Azt is olvastam makacs és nagyon agresszív más kutyákkal. Elfogadna engem falkavezérnek?? A szuka könnyebben kezelhető?? Mik lennének rám nézve előnyei és hátrányai??

Ezeknél bővebb információt adnátok??

Tapasztalatok??

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. jún. 10. 20:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és alkalmas más háziállatokkal való együttélésre?
2012. jún. 10. 20:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok tapasztalatokat mondani sajnos, csak annyit tudok róla én is, hogy makacs kutya és nagyon erős kézzel kell fogni ahhoz, hogy te legyél a falkavezér! Szerintem nem első kutyának való! Próbálkozz család centrikusabb kutyával mint pl. a Labrador vagy Golden Retriver. Nagyon könnyen a fejedre nőhet egy Akita! De ahogy te gondolod:) minden esetre sok sikert!:)
2012. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
de ha tévednék nyugodtan javítsatok ki! :D
2012. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek általános előnyei és hátrányai. Az akita is egy tökéletes kutya, csak az a kérdés, hogy konkrétan neked mennyire felelnek meg a tulajdonságai. Amiknek meg ugye utánaolvashatsz a neten meg megkérdezhetsz erről tenyésztőket.

A kezelhetősége, agresszivitása pedig kizárólag a gazdáján múlik. Ha jól neveled, jó kutya lesz, ha nem, nem.

2012. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem használják rendőrkutyának. És nem könnyű fajta. Még várnod kellene pár évet ehhez a fajtához. Addig lesz időd megismerni. Nézzél ki kiállításra. Ott tudsz beszélni tenyésztőkkel.
2012. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a hátrányai, ahogy te is írtad: makacs, domináns, nehezen kezelhető, nagyon okos, meg kell küzdened, hogy elfogadjon falkavezérnek, "magának való". az előnyei ugyanazok. Ő nem lesz olyan kutya, aki a hívásodra azonnal odaszalad hozzád, és lesi minden kívánságodat, várja a parancsokat. más kutyákkal tényleg agresszív lehet, de ez is főleg a neveléseden múlik(de vannak, akik a dominanciát keverik össze az agresszióval). én is azt ajánlom, hogy beszélgess a tenyésztőkkel, ők tudják a legjobban megmondani, hogy hozzád illik-e az akita inu. azt a tenyésztőt nagyon tudom ajánlani, akitől az én kutyám van, ha gondolod, majd megírom privátban.
2012. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyon jó kutya,de nem való 14 éveseknek egyáltalán.Várj egy pár évet
2012. jún. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem japán akitám van, 14 voltam amikor kaptam, de én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy születésétől kezdve "ismertem" , és nem is ez a fajta volt az első kutyám.Rengeteget kell vele foglalkozni és egész kicsi korától el kell kezdeni tanítani.Mivel nagyon intelligens kutya, ezért nem fogja vakon követni minden parancsodat,főleg ha ő nem látja értelmét vagy nem kap cserébe jutalmat.Kutyaiskolába érdemes járni vele, segítenek a kiképzésben.Nálunk már családtag,rendkívül szeretetre méltó,de annak ellenére hogy kicsi korától én voltam vele a legtöbbet, mégis apukámat választotta "falkavezérnek" , ő lett az első számú gazda, csak utána én.Más kutyákkal az enyém nehezen jön ki, bár nekem kanom van, lehet a szukákkal más a helyzet. Csak akkor válaszd ezt a fajta kutyát,ha teljesen magabiztos vagy, ha van elég türelmed hozzá, és ha nem azt várod el,hogy vakon teljesítse minden kívánságod.Túrázáshoz csak hűvösebb időben ajánlanám.Az ára attól függ honnan szerzed.Ha olyan kutyát szeretnél, ami folyamatosan kísérget és lesi minden kívánságod, akkor inkább golden retrivert,labradort,vagy ilyesmi kaliberű kutyát ajánlanék inkább. Remélem tudtam segíteni :)
2012. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!