Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát tenyésztő...

Szeretnék egy kutyát tenyésztőtől. Fontos ez a sok CAC meg 3 betűs leírást elolvasgatni?

Figyelt kérdés

Én nem akarom versenyxre venni, legalábbis nem kiállításra. Az a lényeg hogy TK-s űtlevél-tőrzsköny, oltások, szűrések meglegyenek.

De amennyi tenyésztő honlapját megnézem elkezdik leírni 2-3 oldalon, hogy "2009 CAC győztes blablabla..."

Semmit nem értek ezekből a 3 betűs rövidítésekből...

Minek fontos ez?

Megkértem kutyás ismerősöm aki tényleg nagy kutyás, hogy magyarázza már el 1-2 ilyen CAC meg ilyen rövidítés jelentését, és erre mondta, hogy "akkor vegyél kutyát menhelyről..."

De nem onna szeretnék.



2012. jún. 11. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos, akkor ne olvasd ezeket a részeket. Ilyen egyszerű.
2012. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajtát szeretnél? Mert ha nem akarsz vele kiállításra járni, de komolyabb terved van, szeretnél dolgozni vele, fajtától függően választhatsz munka kutyát is. Ott egyáltalán nem vagy legalábbis jóval kisebb mértékben érdekesek a szülők kiállítási eredményei.


De beszélj néhány tenyésztővel, mond meg, hogy hobby kutyát szeretnél, hidd el, segíteni fognak neked mindenben.

2012. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem sem különösebben érdekelnek a kiállítási eredmények, a szűrések eredményei viszont annál inkább.
2012. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kiállítási kutyánál számítanak az ilyen eredmények, bár szerintem mostanában túl fontosak lettek, kevésbé nézik a belsőt...

válassz ki egy szimpatikus tenyésztőt, nem kell azt, akinek a legtöbb címe van. legyen a szülőknek tenyésszemléje meg pár eredménye... a szűrések fontosabbak, meg az, hogy milyen a természetük.

2012. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A CAC és a CACIB kiállátást jelent. Ha jól tudom, a CAC az országos, a CACIB a világkiállítás.

Nem fontos, de ha sok ilyen bejegyzést látsz, az azt jelenti hogy a kennelben lévő kutyáknak sok versenyeredményük van, ami azt jelenti, hogy jó a kennel.

Amúgy milyen fajta kutyát szeretnél?

2012. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A CAC a nemzeti, a CACIB a nemzetközi kiállítás.
2012. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!