Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van ez? (táp)

Most akkor hogy is van ez? (táp)

Figyelt kérdés
Hallottam már jót is, rosszat is a royal caninról, pedigreeről stb stb. De mit is kell nézni? mitől jó egy táp? Egyáltalán van-e jó táp?
2012. jún. 11. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó táp van, a Pedigree a legalja.

Royal Caninnál is vannak sokkal jobb tápok, sokuk árban még kedvezőbb is.

Amit nézz: az első 4 összetevő a legmeghatározóbb, abból van benne a legtöbb. Az első helyen álljon a hús. Kukorica a legtöbb tápban van, ez is szokott szerepelni az első 4 összetevőben, de jobb, ha ez a vége fele van, vagy egyáltalán nincs. Ha olyat látsz, hogy kukoricaliszt, később újra kukorica, az megint nem jó, mert tele van nyomva kukoricával.

Árban mi lenne számodra a megfizethető?

Ja, és nagyon fontos a fehérjetartalom gondos kiválasztása is.

2012. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy tápban azt kell nézni hogy minél több fehérjét és esszenciális zsirsavat tartalmazzon. Ha gabonaféléket tartalmaz az nagyon nem jo mert azt a kutya gyomra nem tudja el emészteni. Szerintem a legjobb kutyatáp az ACANA.
2012. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Acana, Orijen tényleg nagyon szuper tápok. Viszont a fehérjetartalomnál nem mindegy a kutyus mérete. Pl. egy nagytestű kölyök kutyát még véletlenül sem szabad 30% feletti fehérjetartalmú táppal etetni, 6 hónapos kora után pedig inkább 24-27% közötti az ideális.
2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nézd, hogy a hús legyen az összetétel elején, elvileg ezeket csökkenő sorrendbe kell felsorolni. Konzervek nagy része pedig víz. Kutya eleve az állati fehérjét tudja jól emészteni, ezek a "prémium" tápok viszont jóval drágábbak.

Én inkább készítettem neki kaját, sosem vettem kutyatápot.

Nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=zbuIcAxfg0w

2012. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a pedigree színtiszta szemét, a royal canin meg nekem nagyon nem szimpi.

én a taste of the wild-ot és a nutragoldot ajánlom. nem olcsók, de tele vannak hússal, nincs bennük gabona, kukorica, színezék stb, szóval az amire egy kutyának nincs szüksége.

2012. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Maxitabi ***** válasza:

A táp akkor jó, ha a kutya szőre gyönyörű, fényes, tömött a bundi, emésztés jó, kevés végtermék, kutya agilis, aktív ..stb.És bírja a kaját.

Másrészt: nincs benne szinezék, ízfokozó, cukor (ezt ált. nem így írják bele..)aroma, tartósítószer és más mesterséges anyagok, kivonatok.

Nem elsősorban gabonát tartalmaz, ahogy azt előttem is leírták,vagy keveset, az is rizs, burgonya legyen.

Tehát hús - az is konkrétan megadva (nem állati származékok, melléktermékek és csak pl 4% a csirkésben a csirke). A fehérjetartalom elsősorban állati legyen, ne (mint általad nevezettekben) növényi, mert a kutya az állatit tudja normálisan hasznosítani. A fehérje túletetés mítoszát már többször cáfolták, de az tény,hogy nem minden egyed bírja a magas hús=fehérjetartalmú tápokat.

Csak a gazdi pénztárcája szab határt a jó minőségű tápoknak. Mo-n a legjobbak a Taste of the Wilde, Orijen, az Acana gabonamentesei. Ezek term árban is magasak, de kevesebb kell belőlük és jobban hasznosulnak. Amit az állatorvosok ált ajánlanak (Hills, RC, Eukanuba), az nem annyira jó, de árban.....Ennek sok magyarázata van: pl rengeteg fajtatáp(minek), reklám, állatorvosi továbbképzés,marketing: ajándékok a táp mellé stb.

A száraztáp sem a legjobb az ebeknek, de minden fontos benne van, ami kell és kényelmes. Csont, hús nyersen v főzve zöldségekkel, gyümölccsel, tejtermékekkel - ez lenne a legjobb (BARF)!

2012. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a linket! Nagyon sokat segítettetek! :)

Az árat egyelőre nem annyira nézem, majd anyuékkal beszéljük meg a továbbiakat.

2012. jún. 11. 21:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!