Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni az idegen...

Grmindenyssa kérdése:

Mit lehet kezdeni az idegen kutyaetetőkkel?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy jól tartott belga juhász keverék kutyánk. Egy-két bunkó ember a kerítésen keresztül kiflivel, párizsival, miegyébbel eteti. Ha megszokja az idegenek kajáját, könnyen meg is tudják mérgezni. Hogyan lehetne ezt kivédeni? (Megköthetném, távol a kerítéstől, de azt nagyon nem szeretném.)

2012. jún. 12. 08:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Meg kell tanítani neki, hogy csak a családtól (vagy ha úgy akarod, csak tőled) fogadjon el ételt. Egyik ismerősöm ezt így érte el:

Megkéred pár ismerősödet (ismerősömnél elég volt ezt kétszer megcsinálni) hogy etesse meg a kutyád a kerítésen keresztül, amikor te nem vagy ott. Amit adnak neki legyen valami olyan, ami ízlik a kutyának, és rakjon bele csípős paprikát. Ezt párszor megcsinálja mindig egy másik ismerősöd és már tudni is fogja hogy ne egyen idegenektől.

2012. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Niky emo girl ***** válasza:
utolsónak: nekem a csípőspaprikás dolog nemjött be.kifejezetten szereti a kutyám a csípős dolgokat mint igy menetközben kiderült:/ de nemtudom nekem alapbol kialakult 1éves kora körülre h csak a táljából egyen, kézből max tőlem
2012. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon kevés olyan kutya van, akit olyan szinten meg tudtak tanítani az élelem megtagadására, hogy akár EGÉSZ NAP ne nyúljon hozzá a kertbe bedobott kajához!

Inkább zárjátok el a kutyát úgy, hogy ne tudjon a kerítéshez menni.

2012. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

100% hatásos módszer.

Egy csirke húsba vagy mindegy mibe belevezetsz kicsi áramot ( nem kinyírni ) csak éppen, hogy megcsípje a kutyát amikor felakarja venni a földről + valakit megkérni, hogy fogja meg és szintén nyújtani a kutyának. Amikor elakarja venni vagy felvenni a földről kicsit megcsípi az áram. Nekem nagyon bevált módszer a kutyám az utcán nagy ívben került minden kaját, és ha nyújtották felé akkor is hátrált! 2-3 x elég volt, hogy megtanulja

2012. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én meg tudtam tanítani a kutyámnak hogy csak tőlem fogadja el a kaját...
2012. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zebulon66 ***** válasza:
Nos én udvariasan közöltem az etetokkel már nagyon kövér a kutyusom, és megszokta az etetési fix időpontot ezért ha akarnak adni neki valamit azt egy neylon szatyorban akasszak a kerítésre és én odaadom a megfelelő időben. Csoda de betartják.
2017. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!