Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tartjátok idiótának ezt a...

Nem tartjátok idiótának ezt a "rámorgás a kutyára ha rosszat csinál" tanítási módszert?

Figyelt kérdés

Minap láttam egy ilyen illetőt aki ezt alkalmazta a kutyáján (nem tudom miért szidta le a kutyát mert csak a morgásra néztem oda) és hát eléd idiótán nézett ki ahogyan morog a kutyájára, a kutya meg nem tudta hova tenni az egész szituációt.

Úgy gondolom hogy a kutyák tökéletesen megértik az ember hangsúlyából hogy most mérges vagy boldog-e a gazdi, büntet vagy dicsér-e stb. és nem kell az idióta morgás ahhoz hogy megértessük a kutyával hogy most rosszat csinált (tudom hogy a kutyák morognak egymásra, de az ember nem morogva kommunikál a kutyájával).

Ti mit gondoltok erről ?



#kutya #dolog #rámorogni
2012. máj. 10. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, egyáltalán nem. Egyébként hasznos módszer, de mindenki mást gondol róla.
2012. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az én kutyámmal szoktam ezt csinálni, mikor játszunk:D ő morog rám, én rá:D elég vicces, de kint az utcán vagy bárhol máshol nem csinálnám. nem szidásra használom, mivel a kutyám tudja, hogy ilyenkor csak játszok vele, szal elég vicces szitu
2012. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Én sem tartom idióta dolognak. Mondjuk mások előtt az utcán nem alkalmaznám. :)

Korom Gábor használja ezt a módszert,és eléggé bevált.

[link]

2012. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 compactegon ***** válasza:
81%

igen, mivel beválik. én sokszor alkalmazom, mielőtt elvesztené a fonalat :)

nem igazán érdekelnek az emberek, akár a tömegben is megállok ha akkor és ott van rá szükség.

2012. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem is azt vitatom hogy használ-e vagy sem, mert biztosan beválik ez a módszer is.Csak arra próbálok rávilágítani , hogy ugyan azt az eredményt el tudom érni egy határozott "Nem" használatával mint a morgással, anélkül hogy hülyének néznének az utcán mondjuk.
2012. máj. 10. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Felnőtt, jól nevelt kutyánál elég lehet a nem, de nekem speciel kölyök kutyám van és sokszor előfordult, hogy nem használt a nem. Ilyenkor rámorogtam, egyből tudta mi a szitu. Szóval szerintem is jó módszer, én nagyon kevés alkalommal használtam ezt.
2012. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

A morgás igazából nem egyenértékű a nemmel. A nem az egy tiltás, a morgás pedig figyelmeztetés, illetve fenyegetés, hogy baj lesz, ha nem hódol be. Én pl így tanítottam meg a kutyámnak, hogy ne tarháljon, illetve ha én nyúlok a tányérhoz, akkor kotródjon onnan. Utcán én se használnám. Egyébként én még vicsorogtam is... :)

Az rendben van, h az ember és a kutya máshogy kommunikál, de ha már a kuty volt olyan kedves és megtanulta az emberi hangadás kommunikatív jelentősségét, akkor könnyítsük már meg a dolgát a testbeszédünkkel és a számára ismerős nonverbális kommunikációval, mint pl a fölé állás, a morgás, a fenyegető, vagy játékos kéztartás, vicsorítás, stb. Ne várjuk már el egy kutyától, hogy minden szót minden szituációban és azonnal megértsen. Mi sem értjük meg elsőre, hogy mit akar!

2012. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 aulac ***** válasza:

Sziasztok.

A kutya nem ért emberi nyelven.

Vagy legalább is úgy, ahogy mi.

Ezért jó módszer szvsz pl a rámorgás, vagy egyébb figyelemelterelő/felkeltő hang.

Speciel nálam a legjobban bevált Caesar Millan által preferált éles "cccs" hang.

Azonnal abbahagy bármiféle tevékenységet és Rám néz.

2012. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 VBeata81 ***** válasza:
Mikor kölyök volt, én is rámorogtam néhányszor. Egy kiskutyának egyértelműbb, mostanra már "megtanulta" az emberi nyelvet. De nem csináltam mások előtt. : )
2012. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is szoktam alkalmazni ezt a morgásos módszert. És működik. Nyilvánosan azért nem, szerintem ciki lenne. :) Inkább otthon, amikor eszek és jönne kunyizni, feléri az asztalt és simán le tudna pakolni, persze tudja hogy nem szabad, amikor "elfelejti" akkor így emlékeztetem. :)
2012. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!