Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás schnauzer, Flandriai...

Óriás schnauzer, Flandriai pásztorkutya vagy Orosz fekete terrier?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek melyik tetszik jobban.

Röviden leírná valaki a 3 kutya igényeit,tulajdonságait.

például sok a mozgásigénye,3-4 havonta trimmelni kell,okos,kiképezhető,könnyen kezelhető

Köszönöm.


2012. jún. 12. 19:45
 1/7 anonim válasza:
Nekem az első tetszik:p remélem segítettem:P
2012. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Schnauzer! Nem mintha a másik kettőről tudnék is bármit, de mivel biztos ritkábbal, a schnauzert könnyebb beszerezni.
2012. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én az orosz feketéket nagyon szeretem :) nagybátyámnak van kettő és nagyon kedvesek a családdal védik a házat és olyanok mint egy maci... viszont rendszeres kozmetika kell nekik!
2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Trimmelni csak az óriás snacit kell, a másik kettő szőrét nyírni és fésülni kell rendszeresen.

Én inkább a buviról írnék. Olyan kertes ház megfelelő számára, ahol a mindig a gazdi közelében lehet (tehát a házba is be kell engedni). Beszerezni nehéz, mert ritkán vannak almok idehaza (nem népszerű fajta, sosem volt az).

Az ápolás nem 3-4 havonta kell, hanem 6 hetente (OFT-nél is).

2012. jún. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mindhárom munkakutya ,hasonló viselkedési normákkal, dominánsak,egygazdásak,durva ellenálló szörzettel,egészségesek, stb.

rengeteg mozgást igényelnek,erős vezetőt, határozott kiképzést,bársonyba bujtatott vaskesztyű szigorát!!!

okosak,könnyen képezhetőek,de csak annak aki ért hozzájuk, különben esélyed sincs náluk!!!!

mindhárom remek ,talán az orosz fekete terrier kicsivel nyugodtabb,persze nagyobb is valamivel a másik kettőnél, nem bírja a meleget,és nyálzik mint az állat :)

óriás snaci:határozott ,erős,domináns ,tipikus rendőr-határőr munkakutya,határtalan kitartással .

flandriai : mint a másik kettő, talán kicsivel jobban elvan lakásban, de soha nem fárad el.

mindháromban erős örző-védő ösztön munkálkodik.

a legjobb testőrök közé tartoznak!

valószínüleg mindhárom fajta öse ugyanazon génekkel rendelkezhetett.

nézd meg kiállításokon, keress fel tenyésztőket.

2012. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 klopusz ***** válasza:

Orosz fekete terrier!


Ismerősöm tenyésztő, fantasztikusan jó természetű kutyái vannak, nyugodtak egészen addig, míg fenyegetést nem éreznek.


Amúgy valóban nagyon sokban hasonlítanak egymásra. Az orosz fekete - szerintem - helyesebb képű a szemébe lógó "hajával".

2012. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
schnauzer!szeret mozogni és nagyon okos és jó házörző is!
2012. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!