Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám lefogyasztani a...

Hogyan tudnám lefogyasztani a beaglemet?

Figyelt kérdés

már 3 éves, de az utóbbi időben kicsit meghizott (nem én etettem), kb. 3-4 kg túlsúly van rajta.

Jún.19 óta fogyasztom, kevesebbet kap enni. Leginkább rizst zöldségekkel vagy főzeléket vagy csirkefarhátat, mindig váltogatom (ezekhez keverék búzakorpát és lenmagot is),mellé néha kap egy kis tápot,kb. 1 marokkal.

Amúgy a táp adagját a felére vettem.

Még mozgatom is, néha kiveszem futni, sajnos most rendszeresen nem tudom,mert tüzel.

De ennek ellenére sem fogy semmit....

Talán a tüzelés hatására nem fogy?pedig állitólag ilyenkor sok energiát égetnek. Vagy lehet h nála ez pont forditva működik :)?

Az a baj,hogy a hasa is lóg, mivel lehetne feszesebbé tenni?

Mit javasoltok mivel etessem?mit csináljak?


2009. júl. 4. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a németjuhászunk volt elhízva, nagyon. Neki az orvos krumpli-répa diétát írt elő, vagyis levesbe megfőzni ezeket a zöldségeket, és lével együtt kapta enni, baromfipárizsit kockáztunk bele neki, hogy legyen fehérje is neki. Na meg a leves után egy marék száraz kutyatápot kapott. Ezektől jóllakott, de pl. a krumplit nem tudja teljesen megemészteni, így nem rakódik le benne. Szépen lassan fogyott le, összesen legalább 10 kg-ot. A rizs egyébként az embert is hízlalja.
2009. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lefagyasztást olvastam..lool:)


Szóval, próbáld meg minél többször kivinni, sétáljatok sokat. ha tüzel, vidd ki korán reggel vagy késő este is, akkor talán nincs annyi kutya!

2009. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kaphatók speciális diétás tápok, esetleg azt is meg lehetne próbálni. Mivel most nem tudod kivinni(legalábbis én nem vinném ki, ha tüzel), ezért játssz vele sokat a kertben, az is mozgás. Ha meg már nem tüzel, akkor fokozatosan kezdd el egyre többet mozgatni.
2009. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 14 éves tibeti spánielem. Két évvel ezelőtt fogyasztottuk le, mert nagyon kövér volt (náluk az 5-6 kg a standard, ő 9 kg volt) Az állatorvos tanácsára Hill's Canine Senior light tápot kapott, lefogyott 3 hónap alatt 5,5 kg-ra, azóta is tartja ezt a súlyt. Persze a nasit megvontuk tőle, ha nagyon kéreget, natúr szőlőcukrot kap.

A te kutyád nem öreg, neki a Hill's Canine light adult táp lenne a jó, de mindenképp beszélj állatorvossal.

2009. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sétáljatok nagyon sokat!a dagadt kutyával nem szabad futni mert szétesnek a csontjai!(állatorvos mondta)
2009. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!