Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassak pórázra egy 3...

Hogy szoktassak pórázra egy 3 éves kutyát?

Figyelt kérdés

Három éves Vizslánkkal az a probléma hogy nem tudjuk semmilyen (normális nem állatkínzó) módon pórázra szoktatni,vettünk neki hámot is,de azzal sem megy.

Többször próbálkoztunk már,végképp nem tudom hogy lehetne pórázra vagy hámhoz szoktatni.

Kérem,Google rajongók,és bunkók kerüljenek!



2012. jún. 13. 10:59
 1/4 noesamuel ***** válasza:

ugyan bunkó google rajopngó vagyok, de nem értem a kérdést.

ha az a tré, hogy rángat, illetve nagyon húz, akkor azt tudod csinálni, hogy amikor húz, akkor picit visszarántod, és leültetted, pár mp. szünet és séta tovább, mikor megint akkor ismét, mikor normálisan közlekedik jár a jutifalat.

Amennyiben az a baj, hogy konkrétan nem indul el a kutya, ha póráz van rajta, akkor KEZDETBEN próbáld ki a kihúzhatós, sok méteres pórázt, és elvileg pár méter útán követni fog, mert nem szeretné, hogy ott hagyd.

nincs jobb ötletem.

2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amikor rátesszük akár a pórázt,akár a hámot lefekszik és egyáltalán nem mozdul,ugyanezt csinálja ha csak simán a nyakörv vagy a hám szár nélküli része van rajta,és fél,pedig soha nem volt bántva,még csak azt sem lehet mondani hogy hangosan szóltunk volna rá,tehát a félelemre semmi oka.

Amúgy köszi,és a Google rajongós dolgot a beszólogatós vicces gyerekekre értettem. :)

2012. jún. 13. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Hámhoz, nyakörvhöz szoktatást otthon kell csinálni.

Többnyire elég dicsérgetni, hogy milyen csinos, megbékül vele... Ha enni kap, vagy játszanak vele gyorsan elfelejti, hogy meg kéne sértődnie.


A séta végén, fáradtan, hazafelé próbálkozzatok bármilyen pórázra vétellel.


Én először csak simán a szájába adnám, hogy hozza haza...

Aztán kapaszkodnék bele a másik végébe, és együtt hoznánk.

Ha meg rácsatolom a nyakörvre, utána is kaphat a szájába egy véget, amit később lasztira is lehet cserélni...


Illetve vinnék magammal egy másik embert, és egész odaúton a póráz két végét szorongatnánk... (Kerkánk egy kis utánzó majom...) :D


1 évest szoktattam már pórázhoz, de csak félsikerrel...

Túléli, ha pórázon van, még viselkedik is, de amint lehet leveszem róla, had rohanjon. Vizslának nagyon nehéz nyugton maradnia....

2012. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Mindenképpen megpróbáljuk.Igazából erre azért van szükség mert majd vonaton+villamoson szeretnénk vinni,és így elég necces. :)
2012. jún. 13. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!