Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit tegyek, hogy ha...

S. O. S. Mit tegyek, hogy ha a 2 éves fenőtt kutyámnak elveszett a törzskönyve és nem ítattam át a saját nevemre és . (lentebb)?

Figyelt kérdés

a kutyus törzskönyvéről nem készült fénymásolat,

se a törzskönyvi nevére se arra a Tk.-i sorszámra nem emlékszem.


és hogy ha a tenyésztő nem vezette az eladott kiskutyák törzskönyvi adatait, akkor most mit tegyek?????????.....



Kérlek segítsetek! HELP!



2012. jún. 13. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azt tudod tenni, hogy felveszed a kapcsolatot a tenyésztővel, aztán meglátod, hogy tud-e segíteni!
2012. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az oltási könyvet nem pontosan töltötted ki? Azon rajta kell legyen mindennek.
2012. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe. Azért az, hogy a saját kutyád nevére sem emlékszel... Azt legalább tudod, hogy kitől van a kutya? :)

Meg mi az, hogy a tenyésztő nem vezette a törzskönyvi adatokat? Akkor az nem tenyésztő.

2012. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem is vezette az adatokat a "tenyésztő2, azért csak meg tudja mondani a kennel nevét. Onnantól már rá tudsz kerestetni.
2012. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
persze igen, tudja a kennele nevét, de a pontos születési dátumot nem. csak nagyjából tudom....
2012. jún. 13. 12:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Eleve az oltási könyvben is benne van mikor született a kutya, ezt ugye a tk-vel együtt megkapod...
2012. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 noesamuel ***** válasza:
67%

kérdésedből ítélve kicsit lökött vagy, ezért a javaslatom, hogy éljél teljes életet törzskönyv nélül. ne járjál fajta versenyekre, ne fedeztess, illetve találj ki egy jól hangzó nevet, és mond azt mindenkinek. az átírásos rész nekem teljes homály.

ha ez elképzelhetettlen, akkor menjél be a MEOE-hez, ha lesz ott akárki akkor szerencséd van. ők bármilyen kutyához bármilyen törzskönyvet adnak, csak fizetni kell érte.


esetleg keresd meg az interneten a kutyád fajtája szerinti hivatalos fajtaklubot, és írj 1 mailt az elnökének. ő segíteni fog.(elvileg)

2012. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké az még csak hagyján, hogy nem tudod a törzskönyvi nevét, ha már olyan bonyolult. De nem tudod a saját kutyád születési dátumát?????!

Vagy teljesen lökött vagy, vagy kamu kérdés, vagy nyúltad a kutyát. Ezekre tudok gondolni, ne haragudj...

2012. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nagyon fura vagy. Én a nálam született összes kölyök születési dátumára, az alomszámra, a szülőkre, és a kiskutyák neveire is emlékszem. Jó a chipszámukra nem:)))

Egyébként elvileg chipszám alapján a MEOE-ban regisztrálva kell lenni, hogy melyik kutyához rendelték hozzá.

De ha a tenyésztőtök jó, és lelkiiemeretes, akkor neki tudnia kell, hogy a neved után, melyik alomból melyik ksikutyát adta el neked.

2012. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 12:51

Kissé félre tájékoztatsz. A MEOE-ban nem adnak még pénzért sem habokra törzskönyvet ki.Még másolatot sem.

2012. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!