Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya 100%ban megvéd engem és...

Kutya 100%ban megvéd engem és a tulajdon házamat?

Figyelt kérdés

Akik a lakásban tartanak mondjuk vegyünk valami ÖV fajtát pl doberman, rotweiler, németjuhász... Azok biztonság tudtadban hajthatják a fejüklet a párnájuikra?

A kutya felkelt, megvéd, ha bárki bejönne, vagy lopni valamit a lakásban?



2012. máj. 31. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen fajta, akkor csak jelezni fog. Ahhoz, hogy tudja, mit kell ilyenkor csinálni, nem elég az ösztön, meg kell neki tanítani/taníttatni amit szeretnél, őrző-védő tanfolyamon.
2012. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

erre két történetet tudok mesélni:


anyum fiatalkorában elhagyta a kulcsát, szomszédhoz bement a pótkulcsért (tacsi kutya volt) beendete... szomszéd se volt éppen otthon, anyu menni akart ki a kapun, kutya rámozdult, és egyszerűen nem engedte ki...



ugyanakkor tanárom mesélte kutyája (nagytestű nem tudom mi) ha az utca végén mozgás volt már örjöngöt... azt egyik nap reggeli közben egy csöves bekopogott a terasz ajtojukon hogy adjanak már neki enni... a kutya meg örült hogy dejó vendégünk van... (mint kiderült a teraszon töltötte a csövi az éjszakát)

2012. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutya a fajtájának az ösztöneit megfelelő módon örökölte , amikor valaki próbál bejutni illegálisan, tuti jelezni fog.Onnantól már a többi a ti dolgotok.
2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elrettentő a betörőnek a kutya látványa akkor sajnos nem fog tudni megvédeni titeket max jelezni. Hallottam már olyanrúl, hogy egy öv kutyához betörtek de volt náluk csibész kar (felkészült betörők) és ahogy ráharapott a kutya alulról leszúrták szerencsétlent... Aki tudja, hogy kutya van a házban az akkor vagy elijed vagy felkészült. Annyi méreg és ilyen "praktikák" vannak sajnos :((( Aki beakar menni az befog menni ha nem rémül el a kutya látványától. Am az ilyen közönséges kis tolvajokat elijeszti a kutya látványa.
2012. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Ne keverjétek a dolgokat. Az, hogy a kutya saját területén jelez, fajtafüggő, de azért a legtöbbre igaz. Az, hogy meg is védi azt a területet, az ösztön és bátorság dolga. Erre külön nem lehet képezni a kutyát. Az őrző-védő az teljesen más dolog, nincs köze a területőrzéshez. Az ŐV inkább személyvédelem, illetve támadásra való képzést jelent. Ott a kutya a gazdája mellett van és annak utasítására hajtja végre a feladatot.

Nyers, képzés nélküli, de bátor kutya megfogja védeni a területét a gazda jelenléte nélkül is.

2012. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy jó riasztó még mindig sokkal hatásosabb, mint bármelyik kutya, de az sem véd meg téged 100%-ban. Én is kis lakásba tartok nagy testű munka kutyát, járunk ÖV-re is, de soha nem várnám el tőle, hogy csak megpróbáljon megvédeni engem vagy az értékeimet, ha élesben történik valami. Ki vagyok én, hogy elvárjam egy másik lénytől, hogy kockára tegye az életét a lakásomért, néhány dolgomért vagy akár értem? De persze ez egyéni vélemény. Annál jobban is szeretem őt, hogy ilyet kérjek tőle.
2012. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!