Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek hozzá?

Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Nos, van egy hatéves labrador német juhászkutya keverék szukám. Nagyon el lett rontva, de piszkosul. Nincsen elkényeztetve, nem ez a baj, hanem a rangsorral van problémája. Sajnos amikor ide került megmondva az őszintét, nem foglalkoztunk vele. Kivált, hogy én nem is ott laktam, ahol a kutya, így idő se nagyon volt rá. Ugye megnőtt az eb, se szocializálva, se hozzászoktatva a különböző dolgokhoz nem volt. Egyedül pórázon tud sétálni, azt megtanítottam neki. Az első probéma így házon belül ha van, hogy rettenetesen félti az ennivalóját. 3-4 méteres körzetben morog, vérfagyasztóan néz. Erről hogyan lehet legalább valamennyire leneveni?? A másik rossz dolog, hogy veszettül gyűlöli a macskákat. Biztos van vagy 8 macska már a kontóján, amelyikkel összetalálkozik, annak annyi. Azt az egy mi macskánkat még nem fogta meg. Erről is le kéne szoknia.

A legutolsó az, hogy mostmár hogy együtt lakom a kutyával, ráállok a nevelésére. Minél többször fogom sétáltatni, foglalkozni vele. Először is kap egy szájkosarat, mert az idegeneket is támadná. Hogyan tehetném barátságosabbá neki az utcát, és az idegen embereket, járókelőket?? Nagyon szeretném megjavítani??

Sajnos kutyaiskolára nincsen pénzem! Köszönöm. Bármilyen tanácsot elfogadok egy abszolút félős, de egyben domináns kutya nevelésére. Köszönöm


2012. jún. 13. 19:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az a "szájkosár" mondjuk a legrosszabb választás, főleg így a nagy melegek előtt, mert vagy pont paszentos, és akkor nem tud benne lihegni a kutya (ami neki nagyon fontos, mert nagyrészt lihegéssel ad le hőt, ennek hiányában sokkal könnyebben hőgutát kaphat), vagy tud benne lihegni, viszont akkor ki is tud harapni.

Etetésnél meg nem csinálhatod ezt sokáig, hogy nem kap kaját, ráadásul közel sem biztos, hogy eljut hozzá az üzenet. Várd ki, amíg befejezi az agressziózást, akkor is, ha másfél óra. Szánd rá az időt, nincs mindenre gyors megoldás, pláne szakmai segítség nélkül.

2012. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Laza ez a szájvalami, mert nem kosár. Pont tud lihegni, azt én is néztem. Csak itt ahol vettem, fémből csak nagy méret volt.
2012. jún. 14. 21:13
 13/14 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a bőrre vagy a műanyagra szavazok, a legtöbb kutyára elég az is :) Na mindegy, szóval figyelj oda rá nagy melegben ilyen cuccal, és ha meg tud lihegni, akkor tudd, hogy ki tud csípni belőle, ha nagyon arak, az is fájdalmas :)
2012. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem. Azért most sem leszek nagyon laza, és felelőtlen, bizonyos fokig próbálok kikerülni minden olyan rizikus esetet. A mai sétán is aránylag jól viselkedett
2012. jún. 15. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!