Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász tanítása, segítené...

Németjuhász tanítása, segítenél? (lent)

Figyelt kérdés
3 napja került hozzánk egy 7 hónapos németjuhász kölyök. Nagyon félénk volt, de most már engedi, hogy simogassuk, fésüljük. Nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő? Úgy értem, hogy mennyi idős korától kezdjük el taníttatni? Mert néha próbálom leültetni, de nagyon játékos még. Még a nevére sem figyel különösebben, persze azt megértem, hiszen 3 napja van nálunk.
2012. jún. 14. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hat tanitani mar el kellett volna kezdeni,DE sosincs keso.

Mivel meg uj a hely,azert fel annyira.Ha mar megbaratkoztatok akkor kezdheted a tanitast.

Hogy ne ugraljon,vidd el elobb setalni,faraszd el es akkor 10-15 percet tanithatod,de a legelso a NEVE legyen!


Sok sikert a kutyushoz!!!

2012. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyél vele nagyon türelmes. Pár hétig eltart, mire elfogadja, hogy ti jelentitek neki a falkát és a kertetek az ő területe is.

A tanítást már most is lehet kezdeni. Ha megfelelően csinálod, nem a régi kényszerítős technikákkal, akkor ez csak erősíti a kötődését irántad. A klikkeres tanítást javaslom, ez a jelenlegi leghatékonyabb és legeredményesebb módszer. Ezzel 7 féleképpen tudod megtanítani a kutyának az adott trükköt. Ezt olvasd át: [link] Itt több feladat tanítását is leírja részletesen.

2012. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleinte csak egy-két perces legyen a tanítás és még akkor kell abba hagyni, mikor még nagyon élvezi a kutya. Azt sosem szabad megvárni, hogy otthagyjon téged vagy elfáradjon. Idővel lehet nyújtani a tanítás hosszát is fokozatosan.
2012. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
2012. jún. 14. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok:

En is a klikkert ajanlom,meg a 10 eves keverek kutyamat is megtanitottam nehany parancsra.

Az az oldal,amit a masodik irt,az nagyon jo,ha azt elolvasod,rajosz hogy kell tanitani klikkerrel,de ha barmi kerdesed van irj privit,szivesen segitek!


Ne feledd,turelem kell!!!

2012. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jún. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!