Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász szuka ivartalanítá...

Németjuhász szuka ivartalanításánál csak a méh kivétel, tényleg jobb mint a petefészek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a tuti, ha mindent kivesznek, akkor semmivel sem lehet gond később.
2012. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy ha csak a méhet veszik ki az mivel jár.

Elvégre továbbra is termeli a petefészek a hormonait. Csak nem fogamzóképes.

A kutyának viszont nem okoz ez "lelki törést", hogy még is párosodik, de a kölykök meg nem jönnek.

2012. jún. 11. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy csak a méhet veszik ki. Mindent ki kell szedni.
2012. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A petefészek a kutya méhéhez közvetlenül kapcsolódik, olyan nincs, hogy azt bent hagyják, legalábbis én ilyet még nem hallottam, pedig viszonylag tájékozottnak érzem magam. Max. az lehet, hogy a petefészket veszik ki és a méhet hagyják bent, de azt is hálisten kezdik elfelejteni.
2012. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg amúgy sem értem, miért csinálna ilyet bárki is, ha egyáltalán lehetséges. Azok a hormonok kizárólag a szaporodáshoz kellenek, ha nincs szaporodás, felesleges meghagyni a hormonokat, csak felborítják a kutya életét évente kétszer. Méh nélkül hagyni párzani meg szerintem maga az elmebaj, ez nem élvezet a kutyáknak, csak hajtja őket az ösztön, semmi értelme, felesleges macera és egy újabb esély az álvemhességnek, emlőgyulladásnak, emlődaganatnak.

De mondom, szerintem ilyet amúgy sem lehet csinálni, legjobb tudomásom szerint a petefészek vérellátását a méh biztosítja, ha nincs méh, nincs petefészek se. Ha meg meghagynak valamennyit a méhből, hogy biztosítsa a vérellátást, akkor van esély a vemhesülésre, nem lehet egy egy életbiztosítás egy méreten aluli méhben 8-10 kölyköt növesztgetni. Persze nem vagyok állatorvos, erről leginkább őket kéne megkérdezni, de semmi logikát nem találok ebben az elméletben, akárhonnan nézem.

2012. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

a magyarországi gyakorlat alapján, az állatorvosok nagyobbik része a teljes kipakolást alkalmazza : azaz a méhet és a hozzá kapcsolódó két petevezetéket is eltávolítják !!

bár ,még alkalmazásban lehet a petevezeték egy darabkájának eltávolítása, de szerintem ezt nem nagyon vállalják már be, hiszen a gazdi polgári perre mehet ,és komoly összegű kártérítést követelhet ,ha mégis pocos lesz a kutya:)

///hiszen ,már a fogorvosnál is alá kell írnod egy beleegyező nyilatkozatot,ha kihúzatod a fogad!!!/////

az állatorvos is dönthet másként,de ha te ,a gazdi kéred a teljes eltávolítást,akkor azt kell tennie!

persze ,vannak kivételek ,de ez most nem az.

2012. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Balóban én sem találtam, ilyen műtéti eljárást az interneten.

2012. jún. 11. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
A méh nem termel hormont, csak a petefészek, tehát teljesen elég a petefészkeket eltávolítani.
2012. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a petefészket hagynák benne, akkor olyan mintha nem is ivartalanították volna. Ugyan úgy tüzelne, ugyan úgy párzana. Max méhen kivüli vemhessége lenne, amibe elpusztulna.

Régen csak a petefészket távolították el, ma már a méhet is.

2012. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyet tisztességes orvos nem csinál. Egy kutyának nem okoz semmilyen törést az ivartalanítás és nem élvezi a fedezést.
2012. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!