Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról az emberrő...

Mit gondoltok arról az emberről, aki hasba rúgja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédunkkal ma összefutottunk a sétáltatóhelyen, és mivel tudom,hogy a kutyája minden kutyára támad ezért félreálltunk amíg ők elhaladnak mellettünk de a kutyája agresszívan támadó állásba lépett a labradorommal szembe erre a gazdája hasba rúgta..A kutya a környékbeli kutyákkal egyáltalán nem érintkezik, minden séta alkalmával szigorúan láb mellett kell mennie.

Mi magyarázza a kutya viselkedését a gazdája agresszióján kívül?


2012. jún. 15. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az pont elég magyarázat...

nincs szocializálva, nem ismeri a kutyák közti viselkedést, nem potenciális játszótársként nézi a többi kutyát, hanem ellenségként...

2012. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van, a kutyákat kölyökkoruktól kezdve szocializálni kell, hagyni őket hogy ás kutyákkal játszanak.

A "fő" kérdésre válaszolva, az se normális, hogy a gazda hasbarúgja a kutyáját. Hogy megüti a fenekét vagy rácsap az orrára, arra azt mondom hogy oké, de szerintem csak szavakkal kommunikáljunk a kutyánkkal. A NEM vezényszó erre tökéletesen megfelel szigorúan és határozottan.

2012. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kuyták általában olyanok mint amilyen a gazdájuk
2012. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szocializáció hiánya, valóban elégnek kéne lennie egy NEM-nek.


Egyetlen egy szituációt tudok elképzelni, hogy megrúgjam a kutyámat, ha más kutyáról kell lerúgni. De mivel jól szocializált és jól nevelt, ő nem kezdeményezett még soha verekedést, olyan volt már, hogy olyan kutyával találkoztunk, akinél a játék átment támadásba, az enyém kerekedett felül, elég volt egy ráordítás és eleresztette.

2012. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben szocializáció hiánya. Rendesen hasba rúgta vagy olyan Cesar Milánosan?
2012. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már, hogy a lábammal toltam meg (billentettem ki az egyensúlyából) a kutyát, ami kívülről akár rúgásnak is tűnhet, mégis nagy a különbség. Mindenesetre ahogy leírtad az esetet, valóban szocializálatlan kutyának tűnik, akinek kicsit elborult az agya. Szerintem tudta a gazdája, hogy itt egy szimpla "nem" már hatástalan lenne.
2012. jún. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van az a fajta hasba rúgás, ami fájdalmas és akár sérülést is okozhat, az nyilvánvalóan gáz. Viszont van az oldalba bökés, amit sokszor lábbal a legegyszerűbb kivitelezni, és csak kizökkenti, meglepi a kutyát, az sokszor nagyon hasznos lehet, és nem fáj a kutyának.
2012. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szó szerint alárúgott, csak úgy pukkant!
2012. jún. 16. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy más módja is lett volna annak, hogy elterelje a kutya figyelmét, kizökkentse. A kutya viselkedését (nincs szocializálva) semmi más nem magyarázza, mint a gazdája tudatlansága. Nem is azzal van a gond, hogy elrontotta, mert hibázni könnyű, hanem az a baj, hogy rugdosással próbálja megoldani a problémát.
2012. jún. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!