Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném bepároztatni a...

Szeretném bepároztatni a kutyámat. Mennyire igaz az, hogy a tavaszi kiskutyák jobban fejlődnek mint az ősz környékiek? Várjak a tavaszi tüzelésig?

Figyelt kérdés
Kerti kutya,nem szobai,szóval az időjárás is befolyásolhat.
2012. jún. 16. 15:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
egy orvossal vizsgáltasd ki a kutyádat előtte, nehogy az legyen hogy nem képes kölykök kihordására és belepusztul az elésbe
2012. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha ennyire nem szereted a kutyádat és sz*rsz rá, nem tök mindegy mikor szaporítod?
2012. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Miért ne szeretném?? Mint már írtam egészségesek a kutyák,nem tudom mit kell ezen annyit problémázni?Kérdésre más valaki?
2012. jún. 16. 18:50
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Te hiába hiszed, hogy egészségesek, mivel nem csináltattad meg a szűréseket, ezért ez továbbra is csak hit marad. Nem fogunk segédkezni abban hogy egy újabb felesleges alommal rontsd a fajta magyarországi állományát! Hagyd a tenyésztést hozzáértő tenyésztőkre, akik veled ellentétben valóban szeretik is a fajtát, te pedig inkább ivartalaníttasd a kutyádat!
2012. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ember,én se megyek orvoshoz csak ha visznek!Akkor láthatóan egészséges jó kiállású,mozgású kutyát nem fogok orvoshoz vinni,hacsak nem oltásra,a kan gazdája azt mondta csinált röntgent régebben és az oké.Nem az első kutyám.Viszont még szukám nem volt.
2012. jún. 16. 19:30
 16/23 anonim ***** válasza:
Herpesz oltás?
2012. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

nah igen csak ha gyereket tervez az emebr akkor el megy a szűrésekre (bzonyos szűréseket meg ugye az élete alatt szerezz) pl embereknél is előfordul hogy nem jól fejlődik ki (ettől függetlenül egészséges) csak épp a gyereket nem tudja kihordnai, vagy császározni kell... (pl egyik ismerösömet is császározni is kellett, mert a medence csontja nem szélesedett ki, így nem tudta volna természetes uton megszülni)


de pl ha jól tudom csivaváknál is van hasonló probléma hogy egyedül nem tudja megszülni a kicsiket mert a fejük túl nagy és elakadnak a szülö csatornán


a te kutyádnak is lehet olyan fejlődési rendellenesége ami nem látszik, egészséges tőle, csak éppen komplikációkat okozhat

2012. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A kutyának megvannak az oltásai,nem tudom milyenek,amit mondott az orvos ,hogy kell, azt meg is kapta.
2012. jún. 16. 19:37
 19/23 A kérdező kommentje:

Mi nem mentünk semmilyen szűrésre és a szüleink se,csak terhesség utáni kötelező dolgokra.De előtte semmire.

De nagyon elkanyarodtunk már a kérdéstől.No meg nem túlméretes fejű torz kutyafajtáról van szó,rotiknál nem problémás a szülés.

2012. jún. 16. 19:42
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

MAGÁTÓL NEM ADJA BE AZ ORVOS!!!

[link]

De hát miért is lenne fontos, amikor tudatlanul szaporítasz .. csak a szuka meg az összes kiskutya hal bele.

2012. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!