Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így vállalhatok 2-3 hetes...

Így vállalhatok 2-3 hetes kiskutyát?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki szólt, hogy az ő ismerőse talált kiskutyákat kidobva bokorba. Gondoltam, hogy segítek, mert hát sok meló van velük azthiszem 8an vannak. Még ha kettőt tudok vállalni szerintem az is jó. Olyan 2-3 hetes körüliek, most nyílik a szemük.

Viszont nekem van egy kistestű keverék kutyám, akit minden évben oltatunk kombinált és veszettség elleni oltással. De mivel őt faluról hoztuk el neki nincsenek ilyen kölyökkori oltásai. Én azt nem tudom mennyire védi csak a kombinált oltása amit évenként kap már 3 vagy 4 éve. Nem tudom pontosan hogy első évében kapott-e. Nem akarom valami betegségnek ki tenni ha a kicsik betegek. Parvó vagy ilyesmi. Mert gondolom akkor elkaphatja ha érintkezik velük. Ez meg hát nyilván elkerülhetetlen lenne előbb utóbb.

Mit gondoltok?


2012. jún. 18. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen kapja a tied az oltásokat (pl. ebben az évben kapott és előző évben is), akkor megvan a védettsége pl. parvó ellen is. Amit a tiéd elkaphat a kicsiktől az a :bolhásság, férgesség, bőrbetegség, de ezek mind kezelhetőek. Általában azért karanténoztatják a kölyköket, mert nekik nincs meg a védettségük, ezért ők vannak veszélyben.
2012. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet még sem kéne elvállalnom. Az én kutyám három vagy négy havonta rendszeresen van féregtelenítve a négy éve alatt még egyetlen egyszer nem volt benne féreg kölyök korában sem. Jelenleg lekezeltük bolhásodás elleni cseppel is és nincs is benne bolha. Igaz nem tudom ez mennyire hatásos! De ilyen bőr betegséget nem szeretném ha elkapna. Lehet tudni, hogy a kicsik bőr betegek-e? Látszik ez rajtuk amikor megnézem őket?
2012. jún. 18. 10:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Ebben az évben már meg kapta a kombinált nevezetű oltását és tavaly is ugyan abban az időben. Nem napra pontosan, mert két nappal korábban oltattam most. A veszettségi oltása még nem esedékes csak ősszel. Természetesen ezt is minden évben megkapta eddig. Azt biztosra tudom, hogy az első évében is.
2012. jún. 18. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan bevállalhatod a kicsiket, ha van rá időd...

Persze nem tökéletes a helyzet, de így is több esélyük lesz mintha nem segítenél.

2012. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bevállalhatod őket, a kutyád nem fog semmi veszélyeset elkapni tőlük.
2012. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szuka vagy kankutyád van? mert nagyon nem mindegy. nem tudtok esetleg egy dajkakutyát szerezni? ha most nyilik a szemük, akkor olyan 9-14 naposak lehetnek. Kéne melléjük egy anyakutya, még üriteni nem tudnak önállóan. Vagy ha szukád van, próbáld meg elfogadtatni vele őket. ha nyalogatja, meg gondozza, akkor az már fél siker a túlélést illetően.
2012. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem kan kutyám van. Dajka mamát nem sikerült szerezni, de éhen halni meg nem akarom hogy ez legyen.
2012. jún. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!