Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy 6 hetesen NEM hozhatjuk el a kutyát?

Figyelt kérdés
Vőlegényem napok óta ezen nyavalyog. Szombaton elmentünk megnézni a kutyusokat, hogy melyiket szeretnénk, 7 kutyából 2 fiú volt. Mi fiút akartunk, úgyhogy sok választásunk nem volt. De a kutyák még csak 2 hetesek, úgyhogy több mint 1 hónapunk van az elhozatalig. Erre ő kiakadt, hogy még várnia kell 4 hetet. Mondtam neki, hogy nem 4-et, hanem minimum 6-ot, mivel 8 hetes kora előtt nem adja oda a kutyákat a tenyésztő. De mondtam neki, hogy 2 hetente megnézzük a kutyusokat, mennyit fejlődtek és hogyan néznek ki, és hogy egyáltalán minden rendben van e. Erre szó szerint elkezdett hisztizni, mint egy óvodás, hogy ő addig nem tud várni, meg hogy adjunk több pénzt a tenyésztőnek, akkor tuti előbb elhozhatjuk. Itt már egy kicsit felemeltem a hangom és még egyszer elmondtam neki, hogy NEM LEHET!!!! De nem érti meg. Már 2 napja azt hajtogatja, hogy ő nem bírja már, minél előbb el akarja hozni. Mutattam neki oldalakat, ahol tenyésztők leírják "mit/mikor/hogyan kell". Már ott tartok, hogy felhívom az állatorvosunkat, hogy beszéljen a fejével, hátha rá hallgat. Mit tanácsoltok?
2012. jún. 18. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnek kellene megmondani, hogy mikor lehet elhozni. Ha ő nem adja oda, akkor hisztizhet a küszöbön, akkor sem tudja elvinni. Szerintem ő beszéljen vele, ne te magyarázz neki. Sok boldogságot a kutyushoz!
2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tenyésztő nem adja oda 8 hetesnél előbb, akkor hiába hisztizik, úgysem hozhatja el. Ennyi. Érdekes értelmi színvonalon van a párod.
2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már rosszul kezdődik. Lehet, hogy kezeltetni kellene a párodat. Ha már most ennyire szereti megfogja ölni a szeretetével vagy a kapcsolatotok fog rámenni.

Egy normális felnőtt ember , de még egy gyermek is megérti, hogy 8 hetes korig a mamája mellet van a helye. A kiskutyának szopnia kell a mamájától ameddig csak lehet és a mamája tanítja meg dolgokra. Egy tenyésztő bármennyi pénzt is ajánlanátok fel nem fogja odaadni előbb a kiskutyát.

2012. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy. hogy ha nem akar egy dilis, antiszociális kutyát, akkor nem hozza el előbb..
2012. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy gyerek is megérti hogy várnia kell a kiskutyára. Nem hozhatjuk el 8 hetese koránál előbb.


Ha a tenyésztő tényleg normális akkor nem fogja oda adni a kiskutyát 8 hetes koránál előbb a párod akár, hogy könyörög is neki. Ha több pénzt ajánlatok akkor sem fogja oda adni. A tenyésztő magyarázza el ezt neki akkor hátha jobban megérti, hogy még várnia kell amíg a kiskutya 8 hetes nem lesz!

2012. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Üzenem a drága párodnak, hogy én 10 éve várok arra, hogy kutyám legyen!!!! Ne nyervogjon hanem várjon, a türelem kiskutyát terem!

23/L

2012. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem normális? Ezt sajnos észrevettem. Komolyan úgy érzem magam 2 napja, mintha nem a menyasszonya, hanem az anyja lennék... A tenyésztő már mondta neki, hogy nem adja, ezért találta ki, hogy adjunk neki több pénzt. De ismerem őt, úgy sem adná oda, én meg le se fizetném. Nem hiszem el komolyan. Örülök, hogy ennyire szereti már most a kutyát, de a 10 éves öcsém nem viselkedett így, amikor kutyát vettek anyámék. Röhej.
2012. jún. 18. 11:46
 8/13 anonim ***** válasza:

ez nem normális viselkedés az biztos

ha megérkezik a kutya lehet, hogy semmi más nem fogja érdekelni, vagy 2 nap után megunja mert bepiszkít

2012. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hűű basszus, nem irigyellek.

A tenyésztővel még véletlenül se beszéljen, hogy több pénzt ad neki, buknátok a kiskutyát, ezt most borítékolom. Ha most ilyen türelmetlen, hisztérika a párod, mi lesz akkor, ha a kutyusra huszadszor is rá kell szólni valamiért. Bele se merek gondolni...

2012. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

uhh nem irigykedek rád :S

Akitől nekem van kutyám ő 12 hetes kora elött nem ad kutyát.Az a pár hét már nem oszt nem szoroz.Töltse ki az idejét a párod és tájékozódjon,hogy hogyan kell nevelni,gondozni,beszerezheti a felszereléseket.

Végső esetben ha nagyon hisztizne akkor 2 anyai pofon hátha úgy megérti,hogy a nem az nem :))

2012. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!