Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vagy angol agár?

Magyar vagy angol agár?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyát venni,de nem tudom melyik agár legyen. Ez lenne az első agaram. Sokszor hallottam róluk azt ,hogy nagyon makacsak és önfejüek ez mennyire igaz ? és melyik a kevésbé makacs? Jól kijönnek más kutyákkal ?
2012. jún. 18. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő szép kutya :D
2012. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tulajdobképpen arra lennék kíváncsi, hogy melyik a kevésbé önfejű és makacs.
2012. jún. 18. 20:12
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Szia,


Agarak, mindegyik makacs és önfejű, nem fajta mint inkább egyedfüggő, hogy melyik mennyire makacs.

Ha most lesz az első agarad, akkor azért vedd fel a kapcsolatot más agarasokkal, meg esetleg néz körül a fajtamentőknél is.

Meg akármennyire is furcsa azért különbséget tesznek agarak és nem agarak között, de általában jól kijönnek más kutyákkal.


Agaras gazdi

2012. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az Angol agár a makacsabb
2012. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

makacsak jó,de nem azok a nevelhetetlen fajták,sokkal nehezebb dolgod van egy 3x ilyen súlyú kutyával.

Nekem nem tetszenek az agarak,mert nekem soványak,de ez csak saját vélemény,ha nekem agarat kellene vennem én orosz agarat vagy skót szarvasagarat vagy talán ha még az is agárnak számít írfarkast vennék,e közül a kettő közül,mindkét fajta hasonló ,mind méretben mind tulajdonságban is,mindkét fajta a leggyorsabb szinte,jó vadászok.

Akármelyiket is választod ha alomba látod ,ne a legdominánsabb kutyát válaszd és akkor nem lesz makacs,jó tenyésztő ha elmondod neki hogy ilyet szeretnél ,kitudja neked választani a megfelelőt.

2012. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dogcat ***** válasza:

A külsőt illetően, személyes véleményem szerint a magyar cukibb:D

a belső tulajdonságot nézve, az angol szelíd, barátságos, kitűnő családi kutya.

A magyar nyugodt, háttérbe húzódó, az érzelmeit nem túlzottan kifejező fajta.

Nagyon hasonló tulajdonságaik vannak. Én ez alapján nem tudnék dönteni. Nincs valami kritériumod mérettel (mondjuk minimális a különbség), esetleg színnel (bár ez nemhiszem hogy fontos lenne)kapcsolatban? Csak mert a magyar agár valamivel kisebb, bár nem jelentősen, és minden színben létezik, az angol kicsit nagyobb és kevesebb színben létezik.

2012. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy egy vizsla lesz a társa. A szívem a magyar agárhoz húz mert 15 ilyen kutyával nőttem fel.
2012. jún. 18. 21:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés: mennyit eszik egy agár? sok verziót hallottam már, volt köztük ilyen is hogy többet esznek egy dognál is ami azért kicsit soknak tűnik. És még két kérdés mennyibe kerül egy ilyen kutya tenyésztőnél hobby célra? És melyik kennel jó? Amúgy nagyon max 150 ezret tudok a vásárlásra fordítani ÉS egy bónusz kérdés milyen táppal érdemes etetni, hogy szépen fejlődjön?
2012. jún. 18. 21:12
 9/13 Dogcat ***** válasza:
Ami az etetést illeti, erről nem tudok túl sokat. Nem hiszem, hogy az agarak olyan "falánkak" lennének. Az interneten körülnézhetsz a kennelek között, de angolés magyar agárnál is tudok mondani egy párat: angol: Kengyelfutó, Monlight Hunter, Dopping, Go-Go kennel, magyar:Aranyági Útonálló,Vakvágta, Kucorgó-Dombi, Repülj kennel. A táp kereséséhez is ajánlom az internetet, de érdemes az Eukanuba tápokra különös figyelmet fordítani (szerintem). Ja, és az egyik fenti kérdésedre válaszolva: megfelelő szocializálás mellett remekül kijönnek más kutyákkal :)
2012. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a magyar agarat ajánlanám. Nekem is az van, imádom, tökéletes, kicsit macskás, nem ugat fölöslegesen, türelmes a gyerekekkel, ha a lábára lépek véletlenül csak sír, de soha nem kapna oda. Nem eszik túl sokat, de persze többet mint egy tacsi. :) Igénytelenebb mint az angol. És magyarok vagyunk tartsunk magyar kutyafajtákat, mert különben ki fognak halni. :(
2012. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!