Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutya operálása, hogy...

Nőstény kutya operálása, hogy ne lehessen terhes, fáj neki? Elaltassák?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy nőstény kutyát, de az a baj, hogy sokat járok a rokonaimhoz ahol hím kutyák vannak, el akarom kerülni, hogy terhes legyen, van ilyen operáció direkt erre, csak azt szeretném tudni, hogy ez fáj-e a kutyának? És elaltassák e közben?
2012. jún. 19. 15:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Beszélgess az állatorvosotokkal, ha normális akkor el fogja mesélni hogy mi történik pontosan és neked mire kell majd figyelni.

2012. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy normálisan, felelősen gondolkodó kérdező és Ti mindenbe beleköttök.:(


Kérdező! Igen elaltatják, fáj neki, de csak 1-2 napig, mivel műtéti seb keletkezik az eljárás során. Ám sokkal kisebb szenvedés a kutyának az ivartalanítás, mint egy alom kihordása, világra hozása.

2012. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Újat nem tudok hozzátenni a kérdés megválaszolásához (bár én azért nem adtam egy kutyámnak sem fájdalomcsillapítót - a dokiban sem merült fel -, hogy amíg friss a varrat, nehogy túl izgága legyen.

(Egyébként nekem 3 szukám ivartalaníttatott, egyikük kicsit tovább volt elesett, a többiek már aznap este sétáltak volna.)


Mellesleg meg Kvittagirl, a Te válaszodbaN is van pár helyesírási hiba, és általában a többi válaszodban is találok. Nagyon sokat írnék ide, ha minden válaszod után kijavítanálak.

2012. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, azért kérdeztem mert az egyik barátnőmnek szuka kutyája van és őt is ivartalanítodták ... és a barátnőm mondta, hogy azóta fél a kutya az állatorvostól és én is ettől félek, hogy fog félni ... meg akkor gondoltam biztos fájhatott neki, ha így megjegyezte az állatorvost :/
2012. jún. 19. 19:37
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát ez igaz, de nem csak műtétek miatt, egy egyszerű de fájdalmas vizsgálat miatt is elkezdhet félni a kutya az orvostól.

Ilyenkor a legjobb, ha minél többször arra jársz vele sétálni, de sosem mész be a dokihoz, viszont a közelben sűrűn adagold neki a körömnyire vágott virslit/párizsit.

Amikor ez már jól megy, egyre közelebb vidd a rendelőhöz.

Később be is mehettek a rendelőbe - a lényeg, hogy a figyelmét tereld el ilyenkor és lehetőleg valami pozitív élményt kapcsoljon az adott helyhez.


Nekem is volt ilyen gondom az egyik kutyámmal, aki diszplázia vizsgálat után kezdett féli a dokitól.


Meg olyan is előfordulhat, hogy ha az ivartalaníttatáshoz időben közel esik a tüzelés, akkor hiába ivartalan már, a legközelebbi tüzelés időpontjánál érzékenyebb lesz, pláne a hasát fogja "félteni".

Ez általában 1 év alatt elmúlik, tehát ha nagyjából félévente tüzelne, akkor csak két ilyen kellemetlenebb időszakot kell átvészelni.


De azért nem katasztrófa...:)


Sokkal kisebb ár ez a kis szenvedés annál, minthogyha tüzeléskor a kutyusod kiszökne, vemhesülne, vagy a sintér befogná, ne adj' isten elütné egy autó. Te meg halálra idegeskednéd magad, amiért napok óta sehol sem találod...


Szóval mindenképpen rábeszélnélek az ivartalaníttatásra!

Ráadásul a kutyád életét is meghosszabbítja!:)



Örömteli kutyázást kívánok!:)

2012. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát most nagyon rábeszélté az ivartalanításra, ha a kutyus 8 hónapos akkor mikor érdemes vinni?Amúgy köszönöm szépen, hogy írtál :)
2012. jún. 20. 17:14
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el dokihoz, és ő megmondja. Egyébként a legjobb most, mert átlagosan 6 hónaposan tüzelnek először (de van, hogy 4, vagy 8 hónaposan...) Szóval 12 hónapos kor körül várható a következő tüzelés.

Mikor tüzelt a kutyusod? ha még nem tüzelt (mert akkor nagy valószínűséggel vemhesült volna), akkor még most, minél hamarabb vidd el!

Ha pedig nemrég (1-2 hete) akkor beszéljétek meg a dokival, ő hogy látja jónak. (Mert ha mostanában tüzelt, lehet vemhes, csak még nem látszik. De még akkor sem késő, a vemhesség 40. napjáig ivartalaníttathatod!)

2012. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ő még kölyök kutyus, most fogom megvenni, szóval nem tudok róla, hogy tüzelt volna ... de elviszem majd dokihoz persze :)
2012. jún. 20. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!