Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat meg engem is?

Miért ugat meg engem is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 9hetes palotapincsim..emeletes házunk van és amikor odalenn hagyom mert feljövök valamiért miután lemegyek elkezd ugatni és mikor meglát abbahagyja. Olyat is csinált már hogy meglátott és elkezdett nyüszítve rohanni arrébb. Miért csinálja ezt? Nem bántottam, csak rászólok ha rosszat csinál. Ahonnan hoztuk bánthatta valaki? Egyébként nagyon aranyos, kedves kutyus és ragaszkodik hozzám. Még annyi lenne, hogy játszik velem de sokszor túl erősen harap. Ilyenkor rászólok vagy befogom a száját de eddig nem hatott semmit sem. Mit tegyek?
2009. júl. 6. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Te neveld a kutyát, ne ő téged, mert ha szeretetből, mindent rájuk hagyunk, előbb utóbb igencsak el tudnak hatalmasodni. és öntörvényűvé válnak, nem foglalkoznak azzal, hogy te mit akarsz. Több kutyám volt, és most is van, egy gyönyörű, de ha ráhagynám, ..., imádom, semmiért nem adnám, de mégiscsak mi adjuk a parancsot. Tudnia kell, hogy hol van a rangsorban. Ettől még ugyanúgy szeretjük őket, sőt majd talán még jobban, mert nem kell mindent 100-szor elmondanunk, elég 1-szer.
2009. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ettől egyáltalán nem lettem okosabb..
2009. júl. 6. 11:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 9 hetes kutyus (még) nem ragazkodhat ugy hozzád.

Lehet,hogy fél az emberektől és azért ugat még most téged is álltalában a pincsik elég agresszívak legalábbis akiket én ismerek minden idegent ugatnak.

A harapdál meg csak azért csinálja,mert pici az én kutyám amikor pici volt Ő is harapdált hagytam amíg ovatosan csinálta utána ha már fájt felsíkítottam és elrohantam előle utána megint csinálta és ezt játszottuk egész sokáig,de sikeresen,mert most 1 éves és harapdál,de olyan mintha masszírozná a kezem ovatosan csinálja nagyon,mert tudja,hogy fáj ha erősebben és nem akkar nekem fájdalamt okozhat.A nyüszitve rohanás meg lehet azért is ,mert Ő így hív játékra álltalában minden kutya máshogy hív játékra (de szinte minden kutya ugy,hogy a hátsófelét felemeli és az első mancsai lteszi,mintha meghajólna)de ezen kívül sok kutyának van saját játékrahívásra,lehet,hogy a Te kutyud így hív játékra téged,főleg ha ilyenkor elkezd futni előled :)

Remélem én segítettem ha mg kérdésed írj privit is akár ;)

2009. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, majd megpróbálom ezt a módszert! :) Egyébként még azt is csinálja hogy megyek és erősen beleharap a lábujjamba. :/ De majd csak leszokik róla :D Köszi mégegyszer. :)
2009. júl. 6. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:

12:34-es vagyok:

Nagyon szívesen :)

A lábujjamat a mai napig harapdálja ha mezitláb vagy papucsba vagyok azt hiszi játszok vele a lábammal...

Egyébként javult már valami egy picit??

2009. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!