Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet manapság...

Mennyire lehet manapság kutyát eladni?

Figyelt kérdés
2 éves cocker spánielünket szeretném eladni interneten, hirdetem az aprod.hu-n és a vaterán, de eddig semmi eredmény. Van esély rá, hogy 15 ezerért el tudom adni? (nem törzskönyvezett) Egyáltalán, vesznek az emberek mostanában kutyát?

2012. jún. 20. 08:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb biztosan el kell. Érthető az is, hogy nem akarod ingyen oda adni, hisz gondolom oltva van + két évig is tartani kellett valamiből. De egyébként nem nagyon mennek el a kutyák. Kölykök sem, nem hogy idősebbek. Ha ingyen oda adnád, több jelentkező lenne, de nagyon válogasd meg a jelentkezőket. Ha szuka kutya akkor mindenképp ivartalanítanám előtte, vagy kötelezettséggel adnám.
2012. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Tk nélkül egy sima keveréknek minősdül,tehát 1 forintot sem etikus elkérni érte.

Egyébként egy kéretlen megjegyzés: azt még csak csak megemésztem valahogy,ha valaki tulakar adni a kutyáján,de ingyen,chippel,ivartalanitva ELAJÁNDÉKOZZA,és lelkiismeretesen keres neki gazdát.

De az,hogy a kutyában aki 2 évig a társad volt,csak azt látod,mennyi pénzt tudnál lehúzni másokról,na hát ettől kicsit felfordul a gyomra az embernek.Ráadásul vaterán árulod?ez egy élőlény bazeg,nem egy megunt karóra vagy bicikli..

2012. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Ja és a szaros 15ezer forintod helyett inkább arra törekedjél,hogy ne a gyepmesternél,vagy egy kutyagyároshoz kerüljön a szerencsétlen kutyusod,hanem egy felelősségteljesebb emberhez.
2012. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vesznek az emberek kutyát. Menhelynek és tenyésztőnek adnék pénzt kutyáért, senki másnak.


Hát igen, jól mondják előttem. Vaterán élőlényt árulni, licitre vagy fix áras hirdetésben pff.. inkább no comment.


Tudod hány spániel van a fajtamentőknél? Rengeteg. Örülj, ha ingyen találsz a kutyádnak gazdit és jó helyre kerülne!


Egyébként megfelelő helyen kell hirdetni, megfelelő fotókkal és szöveggel. Vasárnap raktam fel ismerősöm Beagle kutyusának a hirdetését, a hétfő estét már az új gazdinál töltötte. Hirdetni is tudni kell.

2012. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha kölyök lenne, még el tudnád adni, mert nagyon soknak csak az olcsóság számít, meg hogy kölyök legyen, de két évesen... örülj, ha ingyen elviszik.


Az apród és a vatera bár ismert, eléggé lekorlátozott közönségű. Nagyon sok ingyenesen hirdető oldal van, pakold meg mindet, facebook, újság stb.

2012. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én egy forintot sem adnék egy 2 éves keverékért (minden kutya keverék, maximum fajta jellegű keverék törzskönyv nélkül), aki - gondolom a kérdésed alapján az alábbiakat - nem megfelelően szocializált, nem megfelelően, vagy egyáltalán nem képzett kutya. (Egyáltalán pórázon sétálni és a legalapabb dolgokat tudja? Ül, fekszik, behívás közben bármikor fektethető a kutya? Tömegközlekedés eszközökhöz, kocsihoz, szállító boxhoz, akadályokhoz, emberekhez, más kutyákhoz, stb. megfelelően szocializálva lett iskolában, szakember segítségével a kutya?)


Tehát magamból kiindulva manapság ilyen sok pénzért korához képest nem megfelelő tudással rendelkező keverék kutyát eladni egyáltalán nem lehet.


(Az örökbefogadáson már elgondolkoznék.)



Kedves előző válaszoló!


Tudhatnád, hogy SAJNOS felelőtlen embertől csak felelőtlen kézbe kerülhet szegény pára, hisz látod magad is, mindegy neki, csak pénz üsse a markát mielőbb, mindegy, csak a kutya menjen, bevétel jöjjön: csak a pénz számít ezeknek. :(

2012. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Erre írtam,hogy cigánykodás, a kutyát minél olcsóbban,vásárból vagy csomagtartóból. Bezzeg a plazma tévéér meg az ájfónér kilehet fizetni több százezer forintot,de egy normális kutyára sajnálják a pénzt.

Ez is megvett egy kutyát,tudta ,hogy 15 évig is elél,most megunta és felbaszta avtaerára.Innentől kezdve csak az számít,hogy minél gyorsabban,és minél több pénz üsse a markát.

Aztán ez nem csak a kutyázásban,mindenhol jelen van.A kúltúráltabb társadalmaknak meg is van rólunk a véleményük..

2012. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók. Miért is kéne ingyen adnia??? Ki ad manapság ingyen kutyát? Egy menhelynek is fizetsz, szintén "keverékért", csak annak adomány a neve. és ingyenkutyának amugy sincs becsülete.

És akik annyira a vatera ellen vannak:

[link]


Ajánlom figyelmetekbe a 2 forintos villámáras menhelyes hirdetéseket. A vatera ugyanolyan hirdetési felület, mint bármi más.

2012. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerinted hogy tudja lecsekkolni a gazdijelöltet, ha vaterán hirdet? Sehogy, mert miután leütötték, egymásra licitáltak az emberek egy élőlényért, utána kapják meg a gazdának az elérhetőségét. A gazdának vajmi beleszólása sincs, hogy hova kerül a kutyus, aki többet ad érte, aki előbb leüti, az viszi. Nem is gondolom úgy, hogy érdekelné. Ha menhely teszi ugyanezt, arról is ugyanezen a véleményen vagyok.
2012. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért a vaterán is oda lehet adni úgy egy kutyust, hogy:

"licit után ellenőrzöm a gazdijelöltet, és ha nem megfelelő, akkor nem kaphatja meg a kutyust. Aki ezt nem fogadja el, kérem ne licitáljon". Vagy valami hasonló szöveget szoktam látni ott is. Egyébként persze élő állat, meg licitálnak rá, de azért valahol mégiscsak rengetegen nézik, nagy közönség elé kerül a hirdetés. És ha pl tudom, hogy a bnőm keres kutyust, és elmondom neki és ő nincs regelve, akkor már sokkal több ember láthatja.

Egyébként honnan tudjátok miért akar megszabadulni tőle? Én is fogadtam már be egy 4 éves kutyát, és a volt gazdiknak jó okuk volt ideadni.

Kérdező: Én olcsóbban hirdetném, mondjuk 5000(nagyon max. 10000)-ért, és nem a pénz miatt, hanem mert aki már most sem hajlandó kifizetni semennyit, annak több az esélye, hogy dokira meg ellátásra sem fog rendesen költeni.

2012. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!