Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokáig fogja ezt csinálni? (lent)

Sokáig fogja ezt csinálni? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, aki nemrég került hozzám. Nagyon aranyos meg minden, csak egy a gond vele, hogy ahelyett hogy ajátékait rágná, a mi kezünket akarja "megenni". Tudom, hogy ilyen kiskorban viszketnek a fogai, de mégis, hogyan szoktassam le erről? Vagy majd talán elhagyja?

2012. jún. 20. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizony kell a nevelés, anélkül semmi sem garantálja, hogy később már nem fogja harapdálni a kezed. Ha csak finoman harap, azért ne büntesd, az teljesen normális, sőt kell is a kutyának. Azt ne engedd, hogy neked fájdalmat okozzon.

Ha erősen beléd harap az a leghatásosabb módszer, hogy felülről megfogod a kutya pofáját, a bőrt rászorítod a fogaira, de csak annyira, hogy egy picit nyüszítsen, utána azonnal engedd el. Ezzel a technikával hamar megtanulja a finom harapást. Mellé persze mondhatsz egy tiltó szót, legalább annak a jelentése is tudatosodik benne. Ha akarsz, felkínálhatod utána valamelyik játékát, ezzel szoktatva rá őt, hogy csak azzal lehet durvábban játszani. De arra figyelj, hogy a kiskutya ne szokjon le arról, hogy veled játsszon mindenféle eszköz nélkül. Ha csak a gazdival játszhat a kutya és nem ronggyal, labdával, stb., az jelentősen fontosabb számára és a kötődés kialakításában is nagy szerepe van.

Másik remek módszer, hogy szintén mikor erősen harapdál, csak felállsz és elsétálsz onnan, még csak rá sem nézel vagy hozzá sem szólsz a kölyökhöz. Míg le nem nyugodott teljesen, hagyd figyelmen kívül. Akkor se foglalkozz vele, ha a fejeden kezd el ugrálni. Ez az egyik legnagyobb büntetés egy kiskutyának.

Sokaknál beválik, sajnos nálunk ez nem volt igaz, hogy ha már neked fáj ahogy a kicsi játszik, felsikítasz, "felnyüszítesz" mire azonnal, ösztönösen elenged. Nálunk ez pár alkalom erejéig hatott, utána már ezt is csak játékra hívásnak vette.

Tapasztald ki, nálatok melyik módszer a leghatásosabb, ez mindenkinél más lehet.

2012. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én egy filmben láttam, hogy a szakértő bedörzsölte vajjal a kezét, a kutya pedig a vajat nyalta és nem harapott. Szerintem érdemes kipróbálni, hátha bejön.
2012. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!