Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhanyagoltam a kutyámat,...

Elhanyagoltam a kutyámat, nagyon haragudhat rám ezért?

Figyelt kérdés

Nem itthon tartjuk, hanem apám műhelyében, mivel panelban lakunk, és elég nagy a mozgásigénye.

Az utóbbi időben nagyon elhanyagoltam szegényt, egyrészt, mert nem bírom ezt a meleget, másrészt mert ellustultam. Iszonyatosan lelkiismeret furdalásom van.

Nem az van, hogy senki sem foglalkozik vele, nagyon sokan visznek neki kaját, vize mindig van, de mégis én vagyok a gazdája, meg séta és stb.

Ugyanúgy üdvözöl, mint régen, szétpuszil, meg ledönt, de haragudhat rám ezért?!

Mostantól, hogy itt a nyári szünet, minden nap bemegyek hozzá..


2012. jún. 20. 18:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A kutya nem haragszik rád, hanem veszettül örül, ha végre megérkezel. Ezért szeretjük és csodáljuk őket :)

De ettől függetlenül ne hanyagold el. Inkább vigyétek haza a panelbe, napi három sétával sokkal több mozgásigényt ki lehet elégíteni, mint amennyit így távolról tudsz neki biztosítani, ráadásul ő is jobban érezné magát családban, mint egész nap kikötve egy idegbeteg kutya és elfoglalt dolgozó emberek mellett.

2012. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kötözködés, de ha ki van kötve akkor miért ne lehetne a panelban 4 fal között rendszeres sétáltatással? Ha a nagy mozgásigénye miatt nem vinnéd a panelba, akkor nem is kötnéd ki, mivel ott sem tudja kielégíteni az akár 5-8 méteresen láncon tartva sem.

Nekem a láncon tartás miatt sokkal nagyobb lelkiismeretfurdalásom lenne, de ez nyílván én vagyok. Nem ítélkezek, csak véleményt mondok.


Szóval, ha az őszinte vagy magaddal, akkor azért nem viszed a panelba, mert ott rendszeresen kéne foglalkozni vele és nem csak akkor amikor épp kedved tartja, ugye? Lehet lehurrogni, de ez a szőrnyű igazság, legalább magadnak ne hazudj...

2012. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
elsehiszem, hogyan bírsz ilyet csinálni ! minek vettél akkor kutyát ? sürgősen vidd haza, vagy vegyél neki egy társat akivel tud játszani ! 1-2 óra foglalkozás nemelég neki ! micsinál utána egésznap ?! gondolokozzálmár !
2012. jún. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
És miért nem azt a bizonyos k.rva veszélyes kutyát kötik meg??
2012. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptam a kutyát, eszem ágában nem lett volna odavinni, nem az én döntésem volt. Amerikai Staffordshire Terrier, bár nem vad, de nem panelba való. Addig van ott, ameddig nem költözünk kertesbe. Én is azon vagyok, hogy panelba hazahozhassam.........

Nem hurroglak le, de nem azért van ott, mert nem akarok vele foglalkozni, nagyon szeretem őt, és most, hogy itt a nyári szünet, ma is egész nap bent voltam vele, sétáltunk, játszottunk, slagoztunk stb. stb. Nekem sem túl jó, hogy ki van kötve, de ez sem rajtam múlik, de azért én csak jobban tudom, hogy mi az igazság. :)

Van társa egyébként, több is. Az a kutya pedig nem a miénk, az egy házőrző kutya, nagyon sok mindenki szólt már nekik, hogy kössék meg, vagy vigyék el, de nem teszik...

2012. jún. 21. 20:33
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem igaz!


Nekem is staffordom van és képzeld, a kutya 1 éves korában sajnos 35 nm2-es garzonba kellett költöznünk.

Ott élt velünk 1,5 évig, most sikerült kertes házat bérelni.


Napi 3 sétával, sok futással, játékkal és hétvégi nagy kirándulásokkal az erdőben mintaszerűen viselkedett a lakásban, a szomszédok meglepődtek, mikor először találkoztak vele a lépcsőházban, addig azt sem tudták, hogy kutyát tartunk olyan csendbe volt mindig.


Igazából most sajnálom kicsit, mert az tény, hogy akkor pisil amikor akar, ellenben a házba már nem jöhet be, így hiába viszem most is sétálni és játszom vele minden nap, sokkal kevesebbet foglalkozunk vele, mint amikor napi 24 órában a közelünkben volt.


Sok játszópajtása volt a környéken, míg a bérházban éltünk és 2 igen jó barátja egy amerikai staffordshire és egy bullterrier volt, az első szintén garzonban élt, a második 2 szobás lakásban.

Egyik sem volt depressziós, mivel foglalkoztak velük a gazdáik.


Tehát ez nem kifogás, hogy nagy a mozgásigénye, ezért nem viszed haza a családodhoz (a falkába) és magányosan, kikötve tartod szegényt.

2012. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, nekem is minden vágyam végre visszaköltözni panelbe a kutyával, már csak azért is, mert itt a kertes házas környéken katasztrófa, mennyire nem sétáltatnak kutyát az emberek, halál unalom minden séta szegény kutyának. Mármint persze igyekszem érdekessé tenni, de azért a többi kutyát nem tudom pótolni, márpedig ő kutyák között nőtt fel, szüksége van rájuk. Persze, szeret ugatgatni a kapunál, süttetni a hasát a fűben, meg bejárása van mindenhova, éjszaka velünk alszik, de szerintem változatosabb volt neki az élet lakótelepen.
2012. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

16-os staffordos vagyok.


Pont ezt gondolom én is, jól leírta az utánam lévő Akumi, hogy sokkal érdekesebb, izgalmasabb volt az élete a kutyánknak, míg a garzonban laktunk.

Napi 3 aktív séta és hetente többször játék, úszás a többi kutyával.

Itt most vadászni kell a kutyákra, de így is mióta itt lakunk 1 hónapja, összesen talán 4-szer találtunk olyan kutyát akivel tudott játszani.

2012. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekünk berni pásztorunk van és szintén egy tömblakásban élünk. Nagy darab kutya, óriási mozgásigénnyel, mégis olyan csodásan viselkedik a lakásban, mint valami kiscica. Semmiben nem tesz kárt, csak akkor ugat, ha foci megy a tv-ben. (nem szereti :D) Napi többszöri séta, játszás és kutyusok társasága nagyon jó neki is. Tökéletesen boldog életet él.


Megjegyzem, nem kölyök kutya ként került hozzánk, már bőven volt másfél éves, mikor idejött.


Szóval az ne legyen kifogás, hogy nem oda való kutya. Minden kutya a családjába való, nem egy műhelybe egyedül.

2012. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem az én döntésem, nem én akartam így...
2012. jún. 22. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!