Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek neki?

Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Rövid szőrű kiskutyusom van, de nagyon megviseli őt ez a meleg, állandóan vakarózik, nincs nagyon étvágya... Hogyan segíthetnék neki átvészelni ezt a nagy meleget? Mindig van friss hűvös vize, naponta 1x picit megfürdetem... Van esetleg még valami tippetek?
2012. jún. 21. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyen számára árnyékos, hűvös hely, ne nagyon mozgasd, csak rövid, lassú séták, ha lehet, azt is árnyákban.
2012. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vakaródzásnak nem sok köze lehet a meleghez.

Fürdetni meg nyugodtan fürdesd nem picit is. Más ilyenkor olyan alkalmatosságot tesz a kutyájának, amibe az be tud menni hűsölni. Kiskutyának kislavor :))És nem kell bele sampon.

2012. jún. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi...:) azért gondoltam, hogy összefüggés lehet, mivel 3-4napja kezdett vakarózni, amióta ezek az örült melegek vannak.
2012. jún. 21. 00:49
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom paneli vagy -e mi azok vagyunk :)

itt talán rosszabb mint egy kertesházba,10.en vagyunk és megpusztulunk már a melegtől,kutyám nagyon nehezen viseli:/

Jégkockát szoktam lerakni az előszobába azt elnyalogatja,aztán testpermetes vagy bármilyen fújókába hideg vizet rakok és azzal spriccelem őt,plusz hideg vizes törülközőt terítek le,először bedörzsölöm vele,majd leterítem és ráfekszik.

Egy a furcsa nekem,nem alszik velem ágyba:( Inkább parketta,bár megértem szegényt.

És enyémnek sincs étvágya:/

2012. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kutya kevesebbet eszik melegben. Mivel a legtöbbje ilyenkor kevesebbet is mozog. Ha kevesebbet eszik, érdemes energia dúsabbat adni neki.
2012. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsi ha off,de az mit takar az energia dúsabb étel? tegnap szárazat evett elkeverve kis konzervvel meg egy kis spenóttal de csak a felét ette meg:/
2012. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi panelba lakunk, mi is lespricceljük a szőrüket és így jól bírják :)


amikor a mamáméknál vagyunk ők kertesbe laknak ,akkor egy lavort megtöltünk vízzel és majdnem minden órában beletesszük őket pár percre és nagyon élvezik utána mindig rohangálnak és játszanak együtt :D , de a fűben az árnyékos résznél szoktak lenni a legtöbbet és oda is szoktunk locsolni egy kis hideg vízet és jó hűs a fű :D

2012. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) Mindenkinek ment a zöld kezecske:))
2012. jún. 21. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!