Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a kutyának, ha csokit,...

Árt a kutyának, ha csokit, túró rudit adok neki néha? Ha igen, mennyire? Nem szeretném ha baja lenne tőle, viszont van a hűtőben egy csomag romlott túró rudi, ráadásul tudom, hogy imádja az édeset.

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Add a disznónak vagy dobd ki a szemétbe. Az nem spórolás ha utána 10 ezreket az állatorvosra költesz ...
2012. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Úgy tudom a csoki nem feltétlenül tesz jót neki, és romlott kaját pedig egyébként sem adok a kutyának sem.
2012. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Iden. A csokoládé igen is árt a kutyusoknak, meg a többi állatfajnak is egyaránt, ugyanis cellulózt tartalmaz, amit meg ők nem tudnak megemészteni, vagy csak nagyon nehezen. szóval szerintem ne adjad oda neki a csokit, főleg ne a romlottat! ;)
2012. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Alapból romlott ételt nem adunk a kutyának. Ahogy Te nem eszed meg, mert megbetegszel tőle, a kutya is ugyanúgy rosszul lesz, ha odaadod neki.


Ráadásul a csokoládé a kutyák számára MÉRGEZŐ! Nem szabad neki csokit adni (és semmilyen más édességet sem), hiába szereti.


Ha nem bírod ki, akkor adj neki havonta 1 kis kocka csokoládét, de szigorúan tartsd ezt be. Ettől még azért nem lesz kutya baja sem, és a te lelkednek is jobb így, mint hogyha egyáltalán nem adnál.


Több tízezret kell majd költs állatorvosra, ha nem tartod be ezeket a dolgokat, vagy még rosszabb esetben meghalhat a kutyus. :(

2012. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
09:05-ösnek (meg persze a kérdezőnek): lehet kapni kutyacsokit, megkóstoltam, majdnem olyan ó, mint az igazi. A kutyák is megőrülnek érte.
2012. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Robi.88. ***** válasza:
14%

EDCA!! cellulóz:D:D a csokiban:D :D

[link]

Celluloz a papirban van pl nem a csokiban..

a kutyak gyomra amugy nem olyan finnyás mint a miénk!


A csokiban egy alkaloid van amit Teobromim-nak hivnak amit a kutya gyomra csak lassan tud lebontani.

Egy 10-15 kilos kutyanak egy tábla étcsoki már halálos lehet de ezekbe a turorudikban menyni lehet? nem sok.. nyugodtan add oda neki legfeljebb ne egyszerre az egészet!!!


üdv

2012. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Erről még nem hallottam, köszönöm szépen az információt kedves válaszoló! :) Jó tudni az ilyesmiről, megint tanultam valamit! :)


(Bár ettől függetlenül én inkább csontos husit adok a kutyáimnak, semmint csokit, vagy csokihoz hasonlító kutya-nyalánkságot. :) )

2012. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
semmi baja nem lesz a kutyának a túró rúditól meg főleg nem.
2012. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

6. Akkor papírostul még veszélyesebb nekik adni :-))) na jó, csak vicceltem.

Amúgy a kutyák gyomra valóban nem olyan kényes a romlott ételre, mint az emberé, ha nem figyelsz oda, a kinti kutya akkor is beeszik minden szart, észre sem veszed.

Ha édességgel akarod kényeztetni a kutyát, vegyél neki gyümölcs fagyit. :-) Az én drága megboldogult kutyám imádta nyáron, mindig megismerte a triciklis fagyi árus zenéjét, és neki is vettünk egy gombóccal.

2012. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Romlott egyáltalán az a túró rudi? Vagy csak a szavatossága járt le? Mert a kettő nem ugyanaz.

Nehezen tudom elképzelni, hogy kiírtad a kérdést, közben a kibontott, romlott túró rudi ott bűzölög a hűtőben, te pedig ülsz a gép előtt és várod a válaszunkat. Ha így van, ez már magában furcsa számomra :D Bár maga a kérdés is az, hogy valaki ezért kérdést ír ki :D

Ha romlott, dobd ki, ha jó, add neki oda nyugodtan. Csoki tényleg mérgező nekik, de 1 db túró ruditól nem lesz semmi baja.

2012. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!