Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a kutyának, ha csokit,...

Árt a kutyának, ha csokit, túró rudit adok neki néha? Ha igen, mennyire? Nem szeretném ha baja lenne tőle, viszont van a hűtőben egy csomag romlott túró rudi, ráadásul tudom, hogy imádja az édeset.

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 08:44
1 2
 11/18 anonim válasza:

Az én kutyám még a darát is szereti...

de amúgy nem ajánlott a csoki,én sem szoktam.pláne nem romlottat.

2012. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló!

Én ugyan nem ismerem a kutyacsoki összetételét, de azért, mert kapható, nem feltétlenül jó nekik.

Nekem van egy nyuszim is, tele vannak a boltban a polcok mézes-joghurtos finomságokkal nyulak számára, pedig mindegyik TILTÓLISTÁS, de sokan úgy vannak vele, hogy kapható, akkor biztos szabad, pedig nem így van sajnos. A fogyasztói társadalom torkán mindent le akarnak nyomni, sokszor sikerül is.

2012. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, előtem jól leirták, hogy miért nem jó a kutyának a csoki. Én inkább picit más szemszöget világitanék meg: nem is hiányzik neki!!!

Tehát ő nem tudja, hogy létezik túró rudi, kockacukor, csoki és a gyerekekkel ellentétben, nem is hallhatja/láthatja meg másnál, reklámban, stb. Ha Te nem szoktatod rá, akkor is teljesen boldog kutya lesz.

Ha kényeztetni akarod, jutalomfalatot akarsz, adj neki sajtkockát, húsdarabot felkockázva, a hatás ugyanaz lesz és nem ártasz neki.


Ez is olyan, mint sok más dolog: könnyebb nem rászokni, mint leszokni róla. Neked kell megérteni, hogy nem kell neki egyáltalán és ha ez tiszta, emellett könnyü következetesen kiállni. (én igy vagyok a nasival...kölyökkorától SOHA nem engedtem adni neki, egyetlen falatot sem, igy nem kuncsorog ha mi eszünk, nem ugrál, ha van a kezünkben valami...fogalma sincs, hogy lehetne, sokkal könnyebb, mint állandóan elzavarni meg leszoktatni. saját tapasztalatból tanultam meg.)

2012. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Robi.88. ***** válasza:
az utso komment a legésszerűbb:) amugy meg itt nagyon nagy szakértok vannak:D celluloz:D:D
2012. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak a piros pöttyös jó, a kutyák is azt szeretik!
2012. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"tudom, hogy imádja az édeset"

Szerinted a romlott túró mennyire édes?

2012. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

amikor pálcikás jégkrémet ettünk,a kutyánk mindig megkapta az utolsó pár nyalást belőle.


mégis 14 évet élt egészségben.

2012. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

valóban különbség, hogy megromlott-e, avagy csak lejárt a szavatossága. utóbbi van érvényben jelen esetben. kutyámnak magamtól én sem adtam volna édességet, csak egy 'véletlen' folytán hozzájutott, és láttam a reakcióját, ami szintén érthető, hisz olyan ízt még soha nem érzett, és hát az édes az mégis csak édes.

végül nem fogod neki odaadni a túró rudit, sem más egyéb édességet. találkoztam egy régi ismerőssel, aki állatorvos, és nem javasolta.

köszönöm a bőven vagy tömören kifejtett válaszokat! :)

2012. jún. 21. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!