Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tart egy kutyának...

Mennyi ideig tart egy kutyának megtanítani egy parancsot?

Figyelt kérdés
már 2 hete tanítom és csak most tudja azt h "ül". ez nem baj?

2012. jún. 21. 12:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
9 hetes, játékával tanítottam meg ülni (néha kellet csak a fenekét lenyomni) állítólag a jutifalat nem jó megoldás. Nagyon bolond még, csak a játék a játék és a játék. Nem is mindig figyel. valami tanácsot kérlek írjatok, hogy miket hogyan tanítsak neki. Csak alap dolgokat pl.: fekszik, marad, hozzám, tied.
2012. jún. 21. 15:52
 12/15 anonim ***** válasza:

Cuki lehet :-))))...

De nagyon picurika még szerintem :-)

Nekem mindig ilyen 1 év körüli kutyáim volt, szóval nem tudom hivatalosan mikortól érdemes nekiállni tanítani.

Ilyen picin még nagyon kis idétlenek :-)))...meg zizik.

De 9 hét az nekem nagyon kevésnek tűnik, hogy ilyen "bonyi" dolgokat taníts neki.


Én inkább azzal kezedném, hogy a nevére hallgasson és jöjjön hozzám oda, ha hívom. Ehhez ahogy te is csináltad a játékát is lehet használni. Lelkesítőleg hívni és a nevét mondani.

Tehát az első a figyelem felkeltése...pl a nevét mondod /nem tudom hallgat-e a nevére, hiszen olyan kis picúr még/.

És csak akkor állnék neki a "bonyolultabb parancsoknak" , ha már fel tudom kelteni a figyelmét.


De tényleg szerezd be 101 kutya trükk könyvet...valaki írta, hogy a neten is megvan. Ott ingyen megtalálod. Ott minden remekül le van írva.


Én csak a kicsit idősebbeknek tudom hogy kell tanítani.

Elé állsz, felkelted a figyelmét és pl. megszagoltatod az öklödet vele, amiben persze jutifalat van.

Remélhetőleg szereti azt ami a kezedben van és mindent megtesz, hogy megszerezze. Közben ismételgeted a parancsot, hogy memorizálja.


Próbálkozik majd mindennel és te csak akkor adod oda, ha véletlen leül. Érdemes kicsit felfelé tartani a kezed a feje felé. Nálam ez bevállt, bár már olyan rég volt :-).

Először persze nem fogja összekötni, hogy azért kapta mert leült. Minél többet gyakorlod, annál valószínűbb hogy megérti mit is kérsz tőle.


Kicsit hosszú lenne a többit elmondani. Jobb lenne a könyv azért is mert ott a leggyakoribb hibákat is leírja, ami nagyon hasznos.


Mi úgy tanítottuk a feksziket, hogy:

Leültettük, majd a földön elkezded húzni a kutya előtt /el tőle/ az öklünket, amiben a kaja van. Le fog hajolni szimatolni és mivel már olyan távol lesz az öklünk, hogy nem éri el jó esetben lefekszik a földre.

:-).


Hajrá, jó hogy ilyen lelkes vagy :-)....menni fog ez, de még szerintem túl pici. Persze, hogy nem megy gyorsan a tanulás :-).

2012. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
NAGGYON-NAGGYON-NAGGYON szépen köszönöm, befogom szerezni azt a könyvet :))
2012. jún. 21. 18:19
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért is nem jó megoldás a jutifalat?:)
2012. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg a klikkeres tanítás a leghatékonyabb és legeredményesebb, márpedig ennek a jutifalat az alapja. Ha ez nem lenne jó módszer, akkor a rendőrség sem ezzel képezni ki a rendőr és kereső kutyákat. Nem a jutifalis, klikkeres módszert használnák sok terápiás, mentő és segítő kutyánál világ szerte. A jutalom falat használatával történő megfelelő tanítás a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb megoldás.

Míg ha lenyomod a seggét, azt a kutya nem fogja megérteni, vagy csak nagyon lassan. Látod, ezért tartott ilyen abnormálisan sokáig, hogy ezt az egyszerű feladatot megtanulja szegény kölyök. Ha te berakod az adott pozícióba, feladatba, azzal nem fogja használni az eszét a kiskutya és csak azt éred el vele, hogy elveszíti a munka kedvét, a lelkesedését, és ez bizony a kapcsolatotok rovására is mehet könnyen. Míg ha ennél a trükknél elkapással, megvezetéssel dolgozol, hihetetlen rövid idő alatt megtanulta volna már rég az ültetést. És a klikkeres tanítás, ha eleinte csak pár percre is, remekül lekötné a kölyköt. Ha jól használja a módszert a gazda, akkor bizony nem létezik olyan kutya, amelyik ne imádna így tanulni. Ezért van az, hogy klikkerrel hihetetlen rövid idő alatt bonyolult trükköket is meg lehet tanítani már egy kölyök kutyának is. Ha érdekel, tudok küldeni videót, hogy hova is lehet eljutni ezzel a technikával. Én ajánlom, hogy ezt olvasd el: [link]


És még mindig azt mondom tapasztalatból, hogy nincsen buta kutya, csak a gazdája rossz módszert, rossz motivációt használ. 6 tanítási fajta van, ezeket 1000 féleképpen lehet használni. Ha az egyik módszer csődöt mondott, akkor egy másikat kell kipróbálni és még soha nem volt olyan egészséges kutya, amelyiknél valamelyik technika ne vált volna be pillanatokon belül. Persze, az gyakran előfordul, hogy a gazda, oktató, kiképző, akárki nem hajlandó vagy képes változtatni az általa jónak hitt technikákon és ilyenkor nyilván könnyebb a kutyát hibáztatni.

2012. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!