Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielnek toklász ellen...

Spánielnek toklász ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk és sajnos tele van a kert toklásszal.A spánielünk meg összeszedi,úgy néz ki,mint egy sündisznó.Leginkább a füle miatt kérdezném;mivel legutóbb is állatorvosnak kellett kiszednie a füléből.Tudnátok javasolni vmit erre a problémára?Próbáltunk harisnyát húzni a fejére-fülére,de azt állandóan leszedi.Bezárva nem tudom tartani,mert hozzászokott,hogy egész nap rohangál;nem viseli el a bezártságot.
2012. jún. 21. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű kis kézi kaszával is lehet próbálkozni. Régen sem volt más, és azzal szinte mindenhol lehet dolgozni.

A kutya szőrét szerintem ne vágd le a fülén belül (ahogy valaki tanácsolta), mert a szőr legalább meggátolja, hogy egyből jó mélyre csússzon a toklász.

2012. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kézzel is ki lehet tépkedni. Érdekes, mi is építkeztünk már, mégis megoldottuk a környezetünk rendben tartását. Nem elég, ha csak a kutya fülét véded, bele mehet a szemébe, orrába, a szájában az ínye alá, a nemiszervébe és gyakorlatilag az egész testén bárhol befúródhat a bőr alá, ahonnan szépen tovább vándorol. Nincs más megoldás, mint a toklász mentesítés. Legközelebb pedig a gyomirtó, még mielőtt toklászt növesztene a fű.
2012. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,bár sokra nem mentem vele.Majd írok a "Kert" kategóriába legfeljebb,hátha ott valaki megérti a lényeget és válaszol kutya ügyben.NEM az volt a kérdés hogyan rendezzem a kertünket!!!Egyéb ötletet vártam a harisnyás megoldáson kívül(nem fűkaszás képet)!Mindegy...
2012. jún. 21. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges volt kérdezned, egyszerűen egyik megoldásra sem vagy hajlandó, csodák pedig nincsenek.

Neked nem jó a fűkasza, gyomirtó, harisnya, nyírás, törmelék összeszedés..

Mit vársz, esetleg egy varázspálcát, csiribi-csiribá, és eltűnik a toklász?

Mozdulj meg, és tegyél ellenne, hacsak nem a lustaságod a baj.

2012. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

NINCS más megoldás.A toklász már csak ilyen. Megy mindenhova.Ha becsomagolod a kutyádat, akkor talán nem találja meg a toklász. Viszont, ha a harisnyát sem tűri, akkor még ez sem jön be Neked. Olyan szer pedig nincs, ami távol tartja a toklászt.Hiába keresnél, nem találsz.

talán az építkezés idejére egy kisebb darabot le lehetne keríteni, azt rendben tartani.

2012. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, tudom, hogy kioktatásnak veszed, de logikusabb a probléma okát megszüntetni, mint a kutyát ahhoz igazítani (bezárni, beharisnyázni, leborotválni....elásni). Szerintem.
2012. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Tudnátok javasolni vmit erre a problémára?"

Javasoltunk többet is, de neked egyik sem felel meg. Nem is értem mit vártál. Dörzsölgess egy lámpást hátha kijön belőle a Dzsinn és akkor majd kívánhatsz tőle hármat...

2012. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!