Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyám elszemtelenedett...

Beagle kutyám elszemtelenedett. Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Most jöttem rá úgy igazán, hogy a kutyák mennyire rafináltak. Nem problémás kutya, engedelmes, séta közben nem húz, láb mellett jön, ha olyan helyen vagyunk, ahol szabadon engedhetem, az első szóra visszajön. Ha leültetem/fektetem magam mellé idegen helyen(metró, vagy rokonoknál), addig nem kel föl, amíg azt nem mondom neki, hogy: Mehetsz!. Csak egyetlen egy problémám van vele. A lakásba nem jöhet be, kinti kutya, mindig így volt nevelve. Ha nyitva van a bejárati ajtó, és mostanában bejön, nem hajlandó kimenni. A konyhaszekrényben vannak a jutalomfalatok, és ha bejön, odamegy a szekrény elé, és leül ott. Csak akkor megy ki, ha adok neki jutalomfalatot. Most már odáig jutottunk, hogy kb ezt látom a fején, amikor leül oda:"Tudod, csak akkor megyek ki, ha kapok valamit!" Azt csináltam, hogy a jutifalatokat átraktam egy másik, magas konyhaszekrénybe, de az első alkalommal tudta, hogy most már a másik szekrényhez kell mennie. Nem tudom miért csinálja ezt, eddig az első szóra kiment, most meg....Pedig nem foglalkozom vele kevesebbet. Minden nap 2 órás séta futással, játékkal, úszással, agyilag is lefárasztom, és mégis. Szórakozik velem és rettentően élvezi. Adnátok tanácsot? Hogyan szoktassam le erről?

4 éves kan beagle gazdija vagyok.


2012. jún. 22. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel mindig kapott jutalomfalatot ha kitartóan leült, ezért elég volt egyszer-kétszer következetlenül megjutalmazd az engedetlenségéért, megtanulta, hogy ezt szabad neki.


Akadályozd meg, állíts neki csapdát. Csinálj úgy, mintha nem látnád, de titkon valahonnan lesd, mikor akar bejönni a falat miatt. Ha látod, hogy jönne be, előjössz a rejtekhelyedről, és határozottan elmorgod, elzavarod a küszöb környékétől is.

Ha ezt következetesen betartod, akkor le fog szokni az engedetlenségről.

Amit még tehetsz, hogy ha már bejött és leült, mert nem vetted észre, akkor bizony küldd ki, ne engedj! Ha kell, fogd meg a nyakánál fogva és tuszakold ki, vagy dobj mellé (nem hozzá!!!) egy kulccsomót, ilyesmit, miközben rászólsz mérgesen, hogy "KIFELE!", vagy "TAKARODJ!", amit használsz. Hidd el, ettől meg fog ijedni, és megindul kifelé. (Ezt csak akkor alkalmazd, ha másképp nem tudod kivinni.


Ha pedig nem szeretnél ilyesmit alkalmazni, egyszerűen hagyd figyelmen kívül és ne érdekeljen, hogy ott ül.


Ilyenkor csináld azt, hogy Te kimész a kertbe és elkezdesz játszani valamelyik játékával, mondjuk labdázol, és iszonyatosan örülsz neki, hidd el, ki fog menni utánad, mert az a móka sokkal izgalmasabb lesz, amit te csinálsz, mint a szekrény mélyén nyugvó juti! :)


Mindegyikné fontos, hogy következetes, határozott legyél, és komolyan akard, amit szeretnél elérni, ne nevesd el, ne hagyd rá, ne add meg magad SOHA! :)


Várom a beszámolót, hogy mit alkalmaztál, és hogy vált be! :)


Sok sikert! :)

2012. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a játékos dolgot kipróbáltam vele. Kinyitottam az ajtót, ő persze egyből bejött és lefeküdt a szekrény elé. Én fogtam magam, kimentem, és elkezdtem csipogni, meg játszani a játékával. Az ajtót meg véletlen nyitva felejtettem. Ő kijött utánam, én eldobtam neki a játékot. Tudod mit csinált? A játék után futott, és engem kikerülve beszaladt a házba, magával a játékkal, és leült a játékkal a szekrény elé. :D Most becsukom az ajtót, és úgy próbálkozom. Ha sikerrel járok, akkor megírom neked. :) Amúgy azért nehéz ez a dolog, mert az ajtót nyitva kell hagynom, mert megpusztulok bent, és tény, hogy először jutalomfalattal vezettem ki a lakásból. Itt rontottam el. Most már tudja, hogy ilyenkor ki kell menni, de kaja nélkül ezt nem teszi meg. Ma úgyis szabadnapos vagyok, úgyhogy lesz időm ezzel foglalkozni. :)
2012. jún. 22. 10:41
 3/7 A kérdező kommentje:
És köszi a segítséged! :)
2012. jún. 22. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

A kutyád akkor nem megy be, ha nem engeded. Nem játszással és jutalommal kell elterelni a figyelmét, hanem határozottan megakadályozni, hogy bemenjen oda, ahova nem akarod.

Irányít a kutyád, nem kicsit. "addig nem megy ki, míg nem adok neki jutalomfalatot"...Te meg adtál neki.

2012. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne add oda azonnal a játékot, TE JÁTSSZ! :)


Nos én ez esetben az előbbi módszert alkalmaznám, illetve taníthatod is.


Küldd ki, tanítsd meg neki a KIFELE vezényszót (vagy amit használni szeretnél). Ha kimegy, jutalmazd meg, ha rájön, hogy azért kap jutit, mert önhatalmúlag kimegy, akkor elvileg bejön-kimegy majd a jutikért.

Ha erre rájött, akkor kösd hozzá a vezényszót neki, mikor kimegy (átlépi a küszöböt), akkor mondod a KIFELE (vagy a választott) vezényszót.

Ha már ez is megy, akkor csak akkor jutalmazd, ha a vezényszó elhangzására megy ki.


Persze ez több alkalom, idő, türelem, hogy ezt megtanítsd neki.


A másik, amit tanítással elérhetsz még, hogy egyáltalán be se jöjjön. Bent legyél résen, és tiltsd le, ha be akar jönni, ha megtorpan és nem jön be, akkor juti. Később legyen nagyobb az elvárásod és nyugodtan várjon, üljön le, sétáljon el, olyankor jutalmazd.


Igazából ezekkel is ki lehet rekeszteni a kutyát, de egyrészt sokkal tovább tart és nem lesz olyan hatásos, mint a legelső megoldás.


Azért arra lenne szükség, mert kezd a fejedre nőni, és meg kellene neki mutatnod, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogy ő akarja. Mindezzel nem bántod őt, nem okozol neki fájdalmat semmilyen szinten, csupán elmagyarázod az ő nyelvén, hogy bizony vannak szabályok, amiket köteles betartani.

2012. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Eddig hallgatott rám, végül is most is csak ez az egy dolog, aminél bepróbálkozik, minden más rendben van. Viszont gondolkoztam, és ez a probléma 1 hónapja kezdődött, akkor derült ki, hogy édesanyám sajnos rákos. Mintha érezné a kutya, hogy lelkileg nem vagyok a toppon, és megpróbálja átvenni az irányítást. Talán "meg akar kímélni" a vezér szereptől. Én már erre is gondoltam. Amikor először bejött, azt csináltam, hogy kiküldtem a házból, és akkor adtam neki oda a jutalomfalatot. Nem bent a lakásban. Csak már tudja, hogy ha bejön és utána kimegy, akkor kap kaját. Megpróbálom azt amit tanácsoltál.
2012. jún. 22. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod a helyzetet, valószínűleg ez történik.


Ezért is rossz, ahogy egy másik válaszoló írta, hogy nem tanítani, meg játszani, jutizni kéne vele, hanem erősen kitiltani, ahogy először írtam, és nincs jutalom, se simi, se szóba, se sehogy.


A kutyának az a dolga, hogy csinálja, amit mondasz.


Tudom, hogy nehéz, de hosszú távon megéri most rendezni ezt a viszonyt köztetek, később nehezebb lesz és szakembert fog igényelni.


Sok sikert, kitartást, majd mesélj, mi volt (priviben is akár)! :)

2012. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!