Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy törzskönyve...

Mennyibe kerül egy törzskönyves beagle?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy divatosabb fajta, ezért már akár 70-80e-ért is találsz hobby kutyát. Ha kiállítás, tenyésztés céljából keresel, akkor úgy 150e-től a csillagos égig találsz kölyköt.
2012. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Annó mi 40ezeért találtunk egy tenyészetet akik törzskönyves beagle-ket adtak el Szeged mellett hét éve...De Bp.-n akkor is már 100ezerért "árulták"...Szóval érdemes vidéken keresgélni...
2012. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és törzskönyv nélkül?

tk. nélkül lehet vele menni nyomkövetésre, agilityre?

2012. jún. 22. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
nem attól drága a kutya, h törzskönyves!:D mert max 10e. ft ból kilehet állítani a TK-t :D expresszen találsz sztem 15e ftért is beaglet tenyésztőtől meg 80któl 400e ig szerintem:D
2012. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Törzskönyv nélkül 10-30000 ft körül találsz már. De szerintem spórolj még egy kicsit, és vegyél tk-et. Nem akarok okoskodni, de ezek a kutyát nehezen kezelhetőek. Ide következetes gazdi kell, aki tudja mikor hogyan reagáljon. És egy tk nélküli kutya Isten tudja honnan jött, fajtatiszta e egyáltalán, nem is beszélve az idegrendszeri és örökletes betegségekről. Ha tenyésztőtől veszed, tudod honnan jön a kutya, milyenek a körülmények, le tudod ellenőrizni, hogy egészségesek e a kutyák. Ezt a tenyésztő papírokkal tudja igazolni.
2012. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 18:04 vagyok.


A nehezen kezelhetőséget nem arra értettem, hogy buták lennének ezek a kutyák! Szeretnek a saját fejük(orruk) után menni, ezért kell olyan gazdi, aki tapasztalt már kutyanevelést illetően. De ha sikerül megnevelni rendesen, a világ legjobb társa lesz belőle! :)


4 éves beagle gazdája

2012. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tk úgy 5e forint. Nem emiatt drágább egy kutya, hanem azért, mert jó vérvonalú, úgymond jó géneket örökölt, értelmes, a szülők szűrtek, így garantáltan egészséges is, erős, szép, szintén garantáltan jó idegrendszerű és hordozza mind külsőleg, mind temperamentumában a fajta jellegeket. Szerződéssel adják el a tenyésztők ezeket a kölyköket, amiben többek között biztosítják az egészségüket.

Egy szaporítónál, aki tk nélküli olcsó kutyákat gyárt, azt tudni kell, hogy a szülők biztos, hogy nem szűrtek, ennél fogva nagy valószínűséggel a kölyök hordozza a fajtára jellemző örökletes betegségeket, amik sajnos pár éves korára előjön, gyakori a beltenyésztés, ami gyengeséget, rossz idegrendszert eredményez és betegségre való hajlamot. Általában a tartási körülmények sem megfelelők, a kölykök nem jó minőségű eledelt kapnak, ami allergiás reakciókat válthat ki, tönkre teheti az emésztésüket akár az egész életükre, szintén gyengék és rossz idegrendszerűek lehetnek.


Lehet persze egy tk nélküli keverékkel is dolgozni, nyomkövetni, csak valószínűleg nem olyan eredményesen, nem nagy sikerekkel. És emellett számolni kell azzal is, hogy a szaporítók által eladott kutyáknál gyakran kiderül, hogy csak kevés vagy egyáltalán semmi köze a hirdetett fajtához.

2012. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

törzskönyv 2012-ben 6500.-ft./db

de a kutya ára a szülők pedigréjétől függ!

és egy beagle-val nyomot követni,vagy agilitizni??

talán a legjobb kutyakiképzők esetleg,vagy napi 5-8 óra tanulással:)

de szerintem reménytelen,bár jó kutyák, de nem erősségük a szófogadás,a feladatok végrehajtása!

az áruk egyépként 50-és 100 000.-ft között reális.40 000.-alatt szaporítótol veszed:)

( számolj : állatorvos,chipp,oltások,féreghajtó,törzskönyv ,a kölykök 8 hetes kor előtt az állatvédelmi törvény értelmében nem eladhatóak,illetve nem elválaszthatóak az anyjuktól!!)

ez minimum 25-30 000.-ft tétel,és akkor még sehol a kaja,az anyakutyának,sehol a munka, a törődés,és legfőképpen nincs benne az eladás lényege a haszon!

2012. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem hogy inkább spórolok egy egészséges kutyusra:)
2012. jún. 22. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!