Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem kell a cicától...

Ugye nem kell a cicától megszabadulnom?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves tacskóm lakásban. Most lett egy kiscicám is. A kutyának eddig semmi baja nem volt a cicákkal, eleinte ezzel is barátkozni akart, csak a cica fújt rá. Aztán a kutya rápisilt az ágyra, gondolom megjelölte a területét. Ma reggel viszont a cica már közvetlenebb volt, erre a kutya rámorgott és odakapott, ha nem fogom meg, neki megy. Igyekeztem a kutyus felé kifejezni, hogy ugyanúgy szeretem meg minden, de most nem tudom mit csináljak.
2012. jún. 23. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tacskóm van és van macskánk is. A macska kóbor volt, ideszokott hozzánk és most már itt lakik. A tacskó fél évvel később érkezett mint a cica.A macska 3 napig nem tudta betenni a lábát a portára, mert a kutya folyton hajkurászta. Egészen addig így ment ez, amíg a macska meg nem unta és egyszer belekarmolt az orrába. Na, azóta szent a béka, egy tányérból esznek, egy ládában alszanak. Szóval a macska előbb-utóbb helyre fogja tenni a kutyádat, persze amíg ilyen picike, addig ez neki elég nagy stressz, ha folyton piszkálják. Folyamatosan tiltsd a kutyát róla amikor bántja! Az én tacsim amúgy azóta is megkerget minden idegen macskát, egyedül a miénket nem bántja, meg még egy másik kóbort, akit egy séta alkalmával betalált és addig piszkált, amíg meg nem kapta a beosztását. Nem reménytelen a helyzeted egyáltalán.
2012. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez megnyugtató. :)
2012. jún. 23. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik félnek se engedd meg az agressziózást, és nem lesz gáz. A kutyát meg ne kényeztesd, mert még a végén azt fogja hinni, hogy ő a falu bikája, és az ő dolga eldönteni, kell-e nektek macska. Kommunikáld felé világosan, hogy neki ebbe nincs beleszólása, a macska marad, és nem fogja bántani, vita nincs.
2012. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma a kutya megint pisilt. Most a cicaalom mellé. Ami a szobámban van. Ezzel mit kezdjek?
2012. jún. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!