Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a törzskönyv?

Mire jó a törzskönyv?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 19:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És utólag igényelhet egy gazdi?
2012. jún. 25. 15:57
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez miért fontos, hiszen attól, hogy te kikéred, nem lesz jobb a kutya. Ha jól tudom, van valami módja, de a tenyésztő mindenképpen kelleni fog hozzá, hiszen te származási igazolás nélkül nem fogod tudni igazolni a kutyád származását. Érted, nem sérálhatsz be egy akármilyen keverék kutyával, hogy "Ja, amúgy ő is ebben az alomban született, csak a tenyésztője elszámolta a kölyköket, tényleg" :) Na de erről majd felvilágosít valaki, aki foglalkozik is ilyennel, én világéletemben keverékeztem, csak annyit tudok erről, amit hallottam :)

De mondom, olyan kutyának, amihez nem adtak törzskönyvet, szerintem tök felesleges kiváltani, hiszen tenyészteni úgysem ildomos vele, máshoz meg nem nagyon kell.

2012. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát csak te, vagy valaki (nem tudom, hány ember válaszolgat) mondta, hogy sok mindenhez kell. Mit tudom én, valaki kitalálja, hogy elviszi valahova, vagy csinál vele valamit, amihez mégis kell.
2012. jún. 25. 16:21
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban szeretnél a kutyával dolgozni, illetve kiállitani, esetleg tenyésztésbe vonni, ezek mind olyan dolgok, amik nem mennek tk. nélkül. utólag sok lehetőség nincs megcsináltatni, mert egy megszületett alomra csak egyszer lehet kikérni a törzskönyveket. ha neked 3 hónap mulva jut eszedbe, hogy kéne, de a tenyésztő a többi kiskutyához már kért, akkor ezt igy nálad, utólag már nem tudja megoldani. Mindenképp akarj papirt.
2012. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Valaki mondta... Igen, itt bárki mondhat bármit, és sajnos bárki szokott is bármit mondani... A TK kiállításra járáshoz meg tenyésztéshez kell, illetve egy-két komolyabb sportversenyen követelik meg, de ma már a legtöbb sport nyitott keverékek és TK nélküliek számára is. Egy örökbefogadott menhelyi kutyával is ugyanúgy lehet sportkutyázni, mint egy világgyőztessel, max. más egyesületektől viszel haza címeket.
2012. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Csak akkor azt nem értem, hogy egy barátom mesélte, hogy fajtatiszta kutyát kapott, de TK nélkül, és sokan mondták neki, hogy ez butaság. De ha nem akarja mondjuk se szépségversenyre, se munkakutyának, se semmi extrának használni, csak otthon tartja, és szereti, akkor ez miért akkora probléma?
2012. jún. 27. 14:57
 17/22 anonim ***** válasza:

Csunyán megfogalmazva. A törzskönyv, egy garancialevél.

garantálja, hogy a kiskutya egy jó párositásból származik, a szülei rendelkeznek a fajtára előirt egészségügyi szűrésekel, tenyészengedéllyel. A tenyésztő beletette szivét-lelkét, hogy minél szebb, és jobb kiskutyák szülessenek, javitva ezzel a fajta minőségét.

2012. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Értem. De halottam ugyebár olyat is, hogy tenyésztő nem ad tk-et, csak kérésre. Jó, tudom, hogy ennek nem így kéne lenni, de előfordul. Szóval, ez tulajdonképpen csak a tulajdonosnak garancia. Mármint, ha tulajdonos tisztában van azzal, hogy az illető adott volna, ha ő kéri, akkor azt jelenti, hogy nyilván jók a szülők. Más előtt meg úgyse kell bizonyítani.
2012. jún. 27. 19:02
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, csak ah éppen valami probléma akad a későbbiekben, akkor mivel bizonyitod, hogy az a kutya, valóban az a kutya.

Belerakatod a chipet, mert ha gondolom törzskönyvet nem váltat ki 6 ezerét, akkor chippelni sem fogja. ( a tk. árában benne van a chip is, ami amugy 3-4-5 e ft.) papir nélkül azt mond amit akar. Általában ahol opció, ott ha kéred, amjd a kezedbe nyomnak egy felülbélyegzett papirt, ami tény, hogy a kiskutya minőségén nem változtat, de lehet van a szülőnek olyan hibája, ami miatt nem lehetne tenyésztésbe vonni, és ez késóbb kijöhet az utódokban is.


Csak tegyél egy próbát. ha nem kérsz törzskönyvet, akkor adja mondjuk 50 ezerét, de ha kérsz, akkor nem 56 ezerért fogja adni, hanem mondjuk 70-ért. mert 10 e ft felett van a felülbélyegzett törzskönyv ára.

2012. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Aki szerint a TK garancialevél, az nem látott még törzskönyves szaporítót...
2012. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!